Jakub Jamróg wygrał VI Memoriał Krystiana Rempały

Piotr Pietras
Jakub Jamróg
Jakub Jamróg Adam Jastrzębowski
Jakub Jamróg został zwycięzcą VI Memoriału Krystiana Rempały, który odbył się w poniedziałek 23 października na torze w Tarnowie. Wychowanek „Jaskółek”, aktualnie reprezentujący barwy I-ligowego Orła Łódź, był najrówniej jeżdżącym zawodnikiem tego wieczoru i zasłużenie stanął na najwyższym podium.

Jedyny punkt w zawodach Jamróg stracił w 2. biegu, gdy przyjechał na metę za rewelacyjnym juniorem Ostrovii Filipem Seniukiem. Młody, obiecujący zawodnik z Wielkopolski w każdym z wyścigów na tarnowskim torze prezentował bardzo ofensywny styl jazdy i tylko dwukrotnie przyjeżdżał na metę za plecami rywala. Było to w 8. biegu, gdy przegrał z Nazarem Parnickim oraz w 17. wyścigu, gdy nieoczekiwanie przyjechał za Tobiaszem Musielakiem jr z Unii Leszno.

Na najniższym stopniu podium stanął Parnicki, który punkty stracił z kolegą klubowym Antonim Menclem (w 3. biegu), z Jamrogiem (w 10. biegu) i Bartoszem Bańborem (w 19. wyścigu).

Największym pechowcem zawodów był zawodnik Wilków Krosno, w tym sezonie startujący w barwach „Jaskółek” na zasadzie wypożyczenia - Marko Lewiszyn. Po dwóch seriach startów miał komplet sześciu punktów, natomiast w kolejnym wyścigu, gdy jechał na prowadzeniu, zdefektował mu motocykl. W dwóch ostatnich startach zdobył jeszcze trzy „oczka” ale dało mu to tylko 6. miejsce. Tuż za podium uplasował się natomiast wychowanek Unii Tarnów Ernest Koza, dla którego były to ostatnie zawody, niedawno zapowiedział bowiem zakończenie kariery.

Wyniki: 1. Jakub Jamróg (Orzeł Łódź) 14 pkt, 2. Filip Seniuk (Ostrovia Ostrów Wlkp.) 13, 3. Nazar Parnicki (Unia Leszno) 12, 4. Ernest Koza (Unia Tarnów) 11, 5. Bartosz Bańbor (Motor Lublin) 11, 6. Marko Lewiszyn (Wilki Krosno) 9, 7. Stanisław Mielniczuk (Ukraina) 9, 8. Antoni Mencel (Unia L.) 8, 9. Kacper Andrzejewski (Sparta Wrocław) 8, 10. Paweł Trześniewski (ROW Rybnik) 6, 11. Dawid Rempała (Falubaz Zielona Góra) 5, 12. Tobiasz Musielak jr. (Unia L.) 4, 13. Jakub Poczta (Ostrovia) 4, 14. Olivier Buszkiewicz (Polonia Bydgoszcz) 3, 15. Szymon Wolski (Włókniarz Częstochowa) 1, 15. Jan Heleniak (Unia T.) 1.
Najlepszy czas: 69,35 s. - Nazar Parnicki w 8. wyścigu. Sędziował: Rafał Kobak (Krosno). Widzów: 1000.