III liga: To nie była dobra kolejka dla wielkopolskich zespołów - jedynie Noteć Czarnków wygrała swoje spotkanie

Maksymilian Dyśko
Unici nadal nie wygrali spotkania we wrześniu.
Unici nadal nie wygrali spotkania we wrześniu. Jan Piechota
Dziewiąta seria gier nie była zbyt udana dla zespołów z Wielkopolski. Polonia przegrała drugi mecz z rzędu, Unia Swarzędz od czterech spotkań nie potrafi wygrać spotkania, a Sokół Kleczew znajduje się w kryzysie. Jedynie Noteć Czarnków i Pogoń Nowe Skalmierzyce punktowały w minionej kolejce. Beniaminek wygrał pewnie 3:1 na wyjeździe z Flotą Świnoujście, a podopieczni trenera Łukasza Bandosza zremisowali 2:2 z Zawiszą Bydgoszcz. Warto odnotować, że dwie bramki dla biało-niebieskich zdobył Daniel Kaczmarek.

Unici gonili, gonili i nie dogonili

Kiepska seria podopiecznych trenera Tomasza Bekasa trwa w najlepsze. Unici nie wygrali jeszcze ligowego spotkania we wrześniu. Tym razem nie było inaczej. W dziewiątej serii gier ulegli Gedanii Gdańsk 3:4. Początek był obiecujący dla gospodarzy, jednak to goście już w 16. minucie wyszli jako pierwsi na prowadzenie. Zawodnicy Unii Swarzędz chcieli doprowadzić jak najszybciej do wyrównania i pod koniec pierwszej połowy dopięli swego. Autorem gola został Bartosz Łuczak, po dośrodkowaniu Krzysztofa Biegańskiego.

Po zmianie stron unici kontrolowali spotkanie, jednak na niewiele się to zdało. Goście byli bardzo skuteczni i trener Tomasz Bekas mógłby wreszcie poprawić ten element, który jest mankamentem od ubiegłego sezonu. Biało-czerwono-niebiescy strzelili gola na 2:1 w 52. minucie. Kilka minut później debiutujący w zespole Unii, Dominik Chromiński doprowadził do wyrównania. Radość gospodarzy nie trwała zbyt długo, ponieważ autor drugiej bramki dla Gedanii – Przemysław Żukowski, dołożył kolejnego gola. Pod koniec spotkania zawodnicy Unii Swarzędz doprowadzili po raz trzeci do wyrównania, jednak goście przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę w 90. minucie, po golu Filipa Sosnowskiego. Tym samym zawodnicy „Dumy Swarzędza” przegrali czwarty mecz w tym sezonie.

Polonia bez szans w wyjazdowym starciu

Polonia przystępowała do tego spotkania po zmianach w sztabie szkoleniowym, po niezadowalających wynikach z klubu odszedł Marcin Duchała. Od samego początku przeważali gospodarze, a podopieczni trenera Pawła Juszczyka nie mieli pomysłu na grę. W pierwszej połowie lepszy był zespół Pogoni II Szczecin, chociaż niewiele się w niej działo.

Po zmianie stron gra się ożywiła i byliśmy świadkami pierwszych bramek. W 58. minucie arbiter wskazał na wapno, a do jedenastki podszedł Mohammad Doustali, który pewnym strzałem pokonał Przemysława Frąckowiaka. Goście próbowali odwrócić losy meczu, jednak mieli oni duży problem by poważnie zagrozić bramce Axela Holewińskiego. Gospodarze dorzucili jeszcze dwie bramki, przypieczętowując zwycięstwo. Najpierw w 82 minucie na listę strzelców wpisał się Mateusz Bąk, a cztery minuty później, były zawodnik Unii Swarzędz - Marcin Szeibe. Tym samym zawodnicy Polonii Środa Wielkopolska przegrali piąte spotkanie w tym sezonie i zajmują 13. pozycję w tabeli. Na domiar złego podopieczni trenera Pawła Juszczyka nie sięgnęli jeszcze po komplet punktów w spotkaniach wyjazdowych.

Noteć Czarnków zaskakuje

Beniaminek trzeciej ligi wygrał na wyjeździe z Flotą Świnoujście 3:1. Wszystkie trzy bramki dla Noteci padły w pierwszej połowie. Dubletem popisał się Szymon Piekarski, a w 25. minucie gola z rzutu karnego strzelił Wiktor Kacprzak. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Szymon Sarbinowski.
Warto podkreślić, że zawodnik Noteci Czarnków – Wiktor Kacprzak jest samodzielnym liderem klasyfikacji króla strzelców trzeciej ligi. 26-letni napastnik strzelił w tym sezonie 12 bramek.

Wyniki 9. kolejki

• Elana Toruń - Sokół Kleczew 1:0 (Kacper Kowalski 11)
  • Unia Solec Kujawski - Wikęd Luzino 0:2 (Jakub Krefft 19, Kacper Witkowski 90 (s))
  • Flota Świnoujście - Noteć Czarnków 1:3 (Szymon Sarbinowski 79 - Szymon Piekarski 2, 21, Wiktor Kacprzak 25 (k))
  • Unia Swarzędz - Gedania Gdańsk 3:4 (Bartosz Łuczak 40, Dominik Chromiński 64, Adrian Laskowski 88 (k) - Konrad Waliszewski 16, Przemysław Żukowski 52, 66, Filip Sosnowski 90)
  • Cartusia Kartuzy - Świt Skolwin 0:1 (Łukasz Święty 36)
  • Pogoń II Szczecin - Polonia Środa Wielkopolska 3:0 (Amin Doustali 58 (k), Mateusz Bąk 82, Marcin Szeibe 86)
  • KP Starogard Gdański - Vineta Wolin 2:3 (Damian Garbacik 8, Jakub Pek 90 - Dawid Gruchała-Węsierski 20, Adam Nagórski 51, Jakub Maszka 87)
  • Pogoń Nowe Skalmierzyce - Zawisza Bydgoszcz 2:2 (Daniel Kaczmarek 32, 67 - Jakub Bojas 63, Adam Paliwoda 82)
  • Stolem Gniewino - Błękitni Stargard 0:6 (Grzegorz Aftyka 17, 44, Damian Niedojad 33, 67, Julian Kamiński 41, Bartłomiej Zdunek 90)