III liga. Kolejny kiepski początek Garbarni Kraków. Podlasie Biała Podlaska wykorzystało błędy

Artur Bogacki
Andrzej Wiśniewski
W meczu 15. kolejki sezonu 2023-2024 w IV grupie III ligi piłkarskiej Garbarnia Kraków przegrała na wyjeździe z Podlasiem Biała Podlaska.

Podlasie Biała Podlaska - Garbarnia Kraków 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Jakóbczyk 1, 2:0 Wyjadłowski 6, 3:0 Kamiński 63.
Podlasie: Misztal – Kapuściński, Podstolak, Awdiejwe, Salak (85 Majbański), Kamiński, Orzechowski (71 Kobyliński), Pigiel, Jakóbczyk (75 Nojszewski), Lepiarz (71 Andrzejuk), Wyjadłowski (75 Pacek).
Garbarnia: Zagórowski – Morys, Czekaj, Kajpust, Moskiewicz (77 Sutor) – Żurek (64 Opalski), Duda (64 Durda), Dziedzic, Nowak (77 Cukrowski), Grzybowski (85 Wątroba) - Klec.
Sędziował: Sebastian Godek (Górno). Żółte kartki: Misztal, Podstolak, Kamiński, Pigiel - Żurek.

W drugim kolejnym meczu Garbarnia bardzo szybko straciła dwie bramki i nie odrobiła strat. W Białej Podlaskiej już po 6 minutach było 2:0 dla gospodarzy po strzałach Kacpra Jakóbczaka (przejął piłkę źle zagraną przez obrońcę gości) i Mateusza Wyjadłowskiego (w bliższy róg po kiwnięciu rywala w polu karnym).

Krakowianie mieli przed przerwą kilka szans na odwrócenie losów spotkania, ale bez zarzutu w bramce gospodarzy spisywał się Rafał Misztal. M.in. obronił strzał Bartosza Żurka (z 8 m wolejem), w 32 min sparował piłkę na słupek po uderzeniu Feliksa Grzybowskiego w sytuacji sam na sam. Blisko szczęścia po rożnym i strzale głową był także Michał Czekaj.

Po zmianie stron nastawieni na obronę korzystnego wyniku gracze Podlasie jeszcze podwyższyli prowadzenie (62 min) i nie dali sobie zrobić krzywdy.