Ewa Wacławowicz
Na Zalewie na Piaskach w Kryspinowie, 8 września, odbyły się II Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w pływaniu długodystansowym, zorganizowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. O tytuł najlepszego pływaka i puchar Komendanta Głównego Policji walczyło 15 sportowców z całej Polski, w tym dwóch pracowników cywilnych. Zawodnicy mieli do pokonania dystans o długości 3 km. W zestawieniu najlepszych nie zabrakło policjantów z Krakowa. Zobaczcie jak im poszło.

Zawody zostały przeprowadzone w trzech kategoriach. W pierwszej kategorii zwyciężyła st.post. Monika Pieniążkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, która pokonała dystans w czasie 48 min. 36s. Drugie miejsce zajęła st.post.Wiktoria Zarzecka z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku z czasem 51 min. 59s., a trzecie – mł.asp. Iwona Basara z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku z czasem 1h. 1 min. 14s.

W kategorii II kobiet pierwsze miejsce z czasem 51 min. 23s. zajęła podkom. Katarzyna Moskal z Centralnego Biura Śledczego Policji.

W kategorii M1 mężczyzn najlepszy wynik 50 min. 54s. uzyskał asp.szt. Jordan Kowalczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a drugie miejsce z czasem 54 min. 20s. zajął asp. Mateusz Orlik z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

W rankingu II mężczyzn zwycięzcą został nadkom. Marcin Dakowicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, który pokonał dystans z czasem 51 min. 59s. Drugie miejsce zajął asp.szt. Jacek Palka z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie z czasem 1h. 2 min. 9s. , a na trzecim z czasem 1h. 4min. 2s. uplasował się asp.szt. Wiesław Zagórski z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Natomiast w III kategorii mężczyzn pierwsze miejsce na podium zajął kom. Dariusz Wesołowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, który pokonał dystans w ciągu 51 min. 51 s. Drugie miejsce zajął mł.insp. Grzegorz Alzak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu z czasem 54 min. 5s., a trzecie miejsce na podium zajął kom. Roman Ciszewski z Centralnego Biura Śledczego Policji, przepływając dystans 3 kilometrów w czasie 1h. 2 min. 15s.

Wśród pracowników cywilnych, biorących udział w mistrzostwach najszybsza była Anna Brygier z Komendy Powiatowej Policji w Kościanach, przepływając dystans 3 kilometrów w czasie 58 min. 6s. Drugie miejsce z czasem 1h. 9 min. 33s. zajęła Kinga Rudzka z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Puchary Komendanta Głównego Policji wręczył zwycięzcom insp. Tomasz Drożdżak. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie serdecznie pogratulował wszystkim zawodnikom, których następnie zaprosił na regeneracyjny poczęstunek, ufundowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie.

Każdy z uczestników otrzymał także pamiątkowy medal z rąk nadkomisarza Marcina Dakowicza. Dodatkowo st.post. Monika Pieniążkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, osiągając najkrótszy czas 48min.36s., została odznaczona przez insp. Tomasza Drożdżaka medalem dla najlepszego zawodnika.

Zmiany w polskich szkołach - to musisz wiedzieć!