II liga siatkarek. Zespół z Wieliczki został liderem [ZDJĘCIA]

red
Atak Jagody Szkodny (AGH) blokują Lipińska (12) i Sobczak (15)
Atak Jagody Szkodny (AGH) blokują Lipińska (12) i Sobczak (15) Fot. Aleksander Gąciarz
W meczu faworytów zawodniczki AGH Kraków przegrały we własnej hali z Grupą Azoty PWSZ Tarnów po pięciosetowym pojedynku.

AGH Kraków - Grupa Azoty PWSZ Tarnów 2:3 (25:19, 13:25, 14:25, 25:22, 12:15)
AGH: Koperczak, Woźniak, Szkodny, Rydzyńska, Mysiak, Żyła, Pasiut (libero) oraz Janota, Korzeń, Stańsko, Wawryków.
Tarnów: Beda, Dyrek, Kaczyńska, Lipińska, Podlasek, Sobczak, Czekajska (libero) oraz Bodzęta, Kawa, Pelczarska, Pfeifer.

Pierwszy set nie zapowiadał późniejszych emocji. Gospodynie pewnie wygrały, głównie dzięki dobremu przyjęciu i atakom Woźniak i Rydzyńskiej. W II secie przyjezdne przeszły prawdziwą metamorfozę. Podlasek i Beda dosłownie rozstrzelały miejscowe zagrywką i błyskawicznie zrobiło się 20:5 dla tarnowianek. W kolejnej partii przyjezdne poszły za ciosem: budowały przewagę wolniej, ale również bardzo konsekwentnie.

Siatkarki AGH wróciły do gry dopiero w czwartym, najbardziej wyrównanym secie tego spotkania. Poprawiły przyjęcie, a w koncówce skutecznie zaatakowała Woźniak. Na więcej krakowianki nie było jednak tego dnia stać.

W piątej partii do zmiany stron boiska doszło przy prowadzeniu rywalek z Tarnowa 8:3. Krakowianki próbowały gonić przeciwniczki, ale zdołały tylko zmniejszyć rozmiary porażki.

(ALG)

SMS PZPS II Szczyrk - WTS Solna Wieliczka 0:3 (20:25, 3:25, 12:25)
Solna: Urbanik, Żochowska, Tyrańska, Świeży, Świerczyńska, Król, Olipra (libero) ora Stojek, Kerep.

Zespół z Wieliczki wykorzystał stratę punktów przez drużyny z Krakowa i Tarnowa i pokonując w Szczyrku bardzo młody zespół, awansował na pierwsze miejsce w tabeli.

Początek meczu miał wyrównany przebieg, ale w dalszej fazie seta przewaga bardziej doświadczonej ekipy z Wieliczki była bardzo wyraźna. To co stało się w secie drugim to była deklasacja miejscowej drużyny. Przyjezdne bezwzględnie wykorzystały liczne błędy zespołu ze Śląska i pozwoliły mu na zdobycie zaledwie trzech punktów.

Za tydzień Solna zagra pierwszy mecz we własnej hali. Od razu będzie to hit kolejki, bowiem do Wieliczki przyjedzie wicelider San-Pajda Jarosław. (PAN)