I liga siatkarek. UJ-CM Solna Wieliczka na otwarcie play-off wygrała z LOS-em Nowy Dwór Mazowiecki

UJ-CM Solna Wieliczka
UJ-CM Solna Wieliczka FB/Solna Wieliczka
W pierwszym meczu ćwierćfinału play-off I ligi siatkarek, rozegranym w niedzielę 23.04.2023 r. UJ-CM Solna Wieliczka wygrała z LOS-em Nowy Dwór Mazowiecki i jest blisko awansu. do kolejnego etapu.

UJ-CM Solna Wieliczka - LOS Nowy Dwór Maz. 3:1 (25:15, 25:22, 20:25, 25:23)
UJ-CM Solna: Wełna, Ciesielczyk, Grabka, Trojnar, Aleksandra Muszyńska, Ejsmont, Dutkiewicz (libero), Reszelewska (libero) oraz Ciesielska, Własowa, Wieczorek, Wojciechowska, Adrianna Muszyńska.

Pierwsze spotkanie ćwierćfinału Solna zaczęła z przytupem, prowadziła 10:3 i bez problemu zwyciężyła. W drugim secie, bardziej wyrównanym, kluczowa była seria miejscowych - od 14:15 do 20:15. W trzeciej tak dobrze nie było, a czwarta przyniosła nerwową końcówkę. Ze stanu 20:15 LOS doprowadził do 23:22, lecz ostatecznie przegrał. Mecz skończyła atakiem z szóstej strefy Magdalena Grabka. MVP: Joanna Ciesielczyk.

Dobra wiadomość dla Solnej to także powrót do gry, po długi przerwie spowodowanej kontuzją, atakującej Adrianny Muszyńskiej.

Walka o awans do turnieju finałowego toczy się w ćwierćfinale do 2 zwycięstw. Drugie spotkanie w sobotę, i ewentualnie trzecie w niedzielę, odbędą się w Nowy Dworze Mazowieckim.