I liga piłkarek ręcznych: SPR Olkusz rozbił Sośnicę

W swoim trzecim meczu w I lidze piłkarek ręcznych SPR Olkusz wysoko, 37:21, pokonał Sośnicę Gliwice.

SPR Olkusz - Sośnica Gliwice 37:21 (17:9)
Bramki:
K. Nowak 7, Latała 5, Masiuda 5, Wcześniak 4, Leńczuk 4, Kolonko 4, Zub 4, Basiak 2, Nawara 1, Wójcicka 1 - S. Nowak 5, Kowalczyk 4, Kobusiński 3, Krasoń 3, Mrożek 2, Walus 2, Abramowicz 2.

Faworytki szybko odskoczyły na 6:2, ale później mecz się wyrównał i gliwiczanki zachowywały nadzieję, zbliżając się w 18 min na 8:6. Do tego po chwili zmarnowały karnego, a ten element wyjątkowo im nie wychodził - w I połowie wykorzystały tylko 1 z 7 takich prób, a w całym meczu 3 z 9.

Kluczowe okazały się wydarzenia z 25 min. Przy stanie 12:8 Dagmara Knapik obroniła karnego, po chwili trafiła Paula Masiuda. Do przerwy miejscowe przewagę powiększyły do ośmiu goli, a po zmianie stron, choć więcej grały już zmienniczki, rozbiły Sośnicę (24:11 w 40 min, 31:15 w 50 min).

Najwięcej goli dla gospodyń zdobyła Katarzyna Nowak - 7.

Materiał oryginalny: I liga piłkarek ręcznych: SPR Olkusz rozbił Sośnicę - Gazeta Krakowska