I liga koszykarzy. Pokonali outsidera

Pawel Panus
Pawel Panus
Zespół AGH Kraków wygrał drugi mecz z rzędu. To czwarte zwycięstwo krakowskiego beniaminka.

Doral Nysa Kłodzko - AGH Kraków 64:84 (17:20, 11:20, 15:27, 21:17)

Punkty dla AGH: Krawczyk 19, Sulima 11, Maj 10, Kalinowski 10, Wróbel 8, Szumełda 0 oraz Krzycki 7, Zych 7, Podworski 6, Borówka 3, Zgłobicki 3.

Obie drużyny zaczęły mecz bardzo nerwowo, zdając sobie sprawę z jego wysokiej stawki. Przez niemal dwie minuty żadnej ze stron nie udało się zdobyć punktów, a strzelecką niemoc przełamał dopiero Maciej Maj, wykorzystując rzuty wolne. Potem do głosu doszli miejscowi, którzy przez dwie minuty byli na prowadzeniu.

Wówczas pierwszy raz do kosza trafił Jakub Krawczyk, który doprowadził do remisu 7:7. Za chwilę ten sam koszykarz trafił za trzy, podobnie uczynił Kamil Sulima i przewaga krakowskich akademików zaczęła rosnąć.

W drugiej kwarcie Krawczyk z Sulimą ponownie trafili za trzy punkty i AGH wygrywał w 12 minucie 28:19. Dobrą zmianę w zespole AGH dał Bartłomiej Podworski, który szybko zdobył sześć punktów i przewaga krakowian była coraz większa.

W 25 min po rzucie Krawczyka goście prowadzili 51:36, a po 30 minutach 67:43. Czwartą kwartę efektownym wsadem rozpoczął Maj, a trener AGH Wojciech Bychawski zaczął wpuszczać na parkiet zmienników. Czwartą kwartę wygrali gospodarze, ale nie byli w stanie odrobić strat poniesionych w pierwszej fazie spotkania.