I liga koszykarek. Zagrały świetny mecz

Pawel Panus
Pawel Panus
21.11.2015 krakowul. kamienna hala politechniki krakowskiej mecz i ligi koszykowki kobiet azs politechnika korona krakow muks poznann/z:fot. michal gaciarz / polska press gazeta krakowska Michal Gaciarz / Polska Press
W meczu na szczycie grupy B liderujący AZS Politechnika Korona rozgromił drugi w tabeli ŁKS SMS Łódź.

AZS Politechnika Korona Kraków - ŁKS SMS Łódź 62: 45 (11:10, 14:5, 20:15, 17:15). Punkty dla AZS PK: Grabska 15, Rafałowicz 9, Krawiec 9, Krzywoń 8, Ciężadło 7, Protasiewicz 5, Witkowska 5, Homoncik 2, Ruta 2.

ŁKS SMS to zespół, w którym występują doświadczone zawodniczki, mające za sobą wiele sezonów na parkietach ekstraklasy. Wspiera je kilka młodych koszykarek. Gospodynie wygrały piąty mecz z rzędu, popisując się kilkoma bardzo efektownymi akcjami z faworyzowanym przeciwnikiem.

Początek meczu należał do koszykarek z Łodzi, które w 5 minucie prowadziły 10:7. Trener AZS PK Wojciech Radzikowski robił sporo zmian, by znaleźć odpowiednie ustawienie. Szybko dało to oczekiwany skutek. Po rzutach wolnych Alicji Grabskiej gospodynie wyszły na prowadzenie 11:10 i nie oddały go już do końcowej syreny.

Druga kwarta rozpoczęła się od skutecznego rzutu doświadczonej Martyny Makowskiej. W odpowiedzi trafiły Aleksandra Witkowska i Katarzyna Protasiewicz i AZS PK prowadził 17:13. Trener ŁKS poprosił o czas, ale po nim kolejne „oczka” dodały Grabska i Protasiewicz. W 18 minucie za trzy punkty trafiła Agnieszka Krzywoń i było już 23:14 dla gospodyń. W dalszej fazie meczu krakowianki zagrały koncertowo, i w 34 min po wolnym Grabskiej AZS PK prowadził 56:36.