I liga koszykarek. Wisła Orlen Południe pewnie pokonała MUKS Poznań

Bartosz Karcz
Koszykarki Wisły Orlen Południe nie miały żadnych problemów z pokonaniem MUKS Poznań. Krakowianki były zespołem zdecydowanie lepszym w przekroju całego spotkania i ostatecznie wygrały 78:56.

Przewaga Wisły w tym meczu od samego początku była bezdyskusyjna. Koszykarki z ul. Reymonta szybko objęły prowadzenie 6:0 i te kilka punktów przewagi utrzymywały przez cała pierwszą kwartę. W drugiej jeszcze ją powiększyły. Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 45:25. To już był dystans, który wskazywał, że wiślaczki zapiszą na swoje konto kolejną wygraną. Po zmianie stron Wisła jeszcze wyśrubowała wynik. Jedynie w ostatniej kwarcie krakowianki pozwoliły nieco dojść do głosu rywalkom, ale nie miało to już większego wpływu na wynik.

Wisła Orlen Południe Kraków - MUKS Poznań 78:56 (17:9, 28:16, 17:11, 16:20)
Wisła Orlen Południe: Stasiuk 25, Zuziak 10, Jasiulewicz 9, Krzywoń 7, Kuczyńska 2 oraz Wilk 8, Kaźmierczak 7, Mitrowska 6, Grzenkowicz 2, Duchnowska 2.
MUKS: Burzyńska 16, Szloser 13, Dymała 7, Piotrowska 3, Łakoma 0 oraz Winkel 10, Kasztelan 3, Błaszczak 3, Sobańska 1, Bladocha 0.
Sędziowali: Michał Kurcz oraz Łukasz Oleksy. Widzów: 150.