I liga koszykarek. Kolejna pewna wygrana koszykarek AZS Politechniki Korony

Bartosz Karcz
To było dość łatwe zwycięstwo koszykarek z Krakowa. Dość szybko uzyskały one bezpieczną przewagę i w pełni kontrolowały sytuację na parkiecie. Wygraną przewagą ponad trzydziestu punktów mówi w zasadzie wszystko.

Zaczęło się od prowadzenia zespołu z Jeleniej Góry 4:0. Krakowianki szybko jednak odrobiły straty i wskoczyły na wysokie obroty. Już po pierwszej kwarcie prowadziły dwunastoma punktami, a gdy zespoły schodziły na przerwę, dystans wynosił już 21 punktów (53:32).

Trzecia kwarta była najbardziej wyrównana, ale nie zmieniło to przewagi krakowskiej ekipy. A w ostatniej kwarcie wszystko wróciło do normy, czyli dużej przewagi liderek I ligi.

AZS Politechnika Korona Kraków - Isands Wichoś Jelenia Góra 93:60 (33:21, 20:11, 15:15, 25:13)
AZS PK: Majda 18, Wdowiuk 15, Woźniak 13, Mazur 11, Kuras 6 oraz Popiół 15, Kopiec 7, Dolenc 6, Węglarz 2, Filipowska 0, Koroszec 0, Wojtylas 0.
Isands Wichoś: Koc 15, Grądzka 12, Haryńska 9, Lipniacka 5, Jasińska 4 oraz Warasińska 6, Prokop 5, Bielecka 2, Karaś 2, Rybkiewicz 0.
Sędziowali: Miłosz Tracz oraz Agnieszka Drabik.