Futsal: Solne Miasto Wieliczka - Pogoń Szczecin. 0:3, wyrównanie i gol w ostatniej minucie

Tomasz Bochenek
Solne Miasto Wieliczka uległo we własnej hali Pogoni '04 Szczecin 3:4 w meczu 19. kolejki ekstraklasy futsalu. Zwycięski gol dla gości padł w ostatniej minucie spotkania.

Mimo że w 35 minucie Solne Miasto straciło bramkę na 0:3, było bliskie dzisiaj przerwania fatalnej passy i wywalczenia pierwszego w tym roku punktu na boisku (zyskało dotąd trzy, ale za walkower).

W 37 min wieliczanie przełamali pierwszy raz obronę rywali, kiedy Skórski wykorzystał podanie Daniliuka z prawej strony. Szczecinianom zaczęły trząść się nogi, pressing gospodarzy zaowocował przechwytem Myszora i natychmiastowym strzałem Cebuli do niemal pustej bramki. 2:3, a za chwilę golkiper Pogoni źle wyprowadził piłkę, przejął ją Cebula i po krótkim dryblingu wpakował do siatki!

Dobra passa nie trwała jednak do końca. Wieliczanie chcieli iść po zwycięstwo, ale zapomnieli o obronie. I w 40 min Maćkiewicz strzelił w zupełnie pusty, bliższy róg wielickiej bramki. Na koncie Solnego Miasta pozostało 10 punktów, strata do miejsca barażowego wzrośnie w ten weekend przynajmniej do pięciu "oczek", a do końca sezonu już tylko trzy kolejki.

Solne Miasto Wieliczka - Pogoń '04 Szczecin 3:4 (0:1)**Bramki**: 0:1 Jakubiak 8, 0:2 Kawczak 22, 0:3 Jurczak 35, 1:3 Skórski 37, 2:3 Cebula 38, 3:3 Cebula 38, 3:4 Maćkiewicz 40.