Futsal. Nagrody od burmistrza, spore kłopoty mistrza

(PAN)
To by udany weekend dla zespołów AZS UJ Kraków i MKF Solne Miasto Wieliczka.

Żeńska drużyna AZS UJ, która od dwóch lat jest niepokonana w naszym kraju, miała ogromne kłopoty ze Strzelcem Gorzyczki. Przyjezdne objęły prowadzenie i dopiero w końcówce, po bramkach Justyny Maziarz i Kamili Dardy krakowianki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W ostatniej minucie przyjezdne wykonywały przedłużony rzut karny, ale wynik już się nie zmienił.

W I lidze mężczyzn Solne Miasto Wieliczka pokonało spadkowicza z ekstraklasy GKS Tychy. Przed meczem burmistrz Wieliczki Artur Kozioł wręczył mistrzom Polski U-20 sprzęt sportowy w nagrodę za wspaniały sukces. Pierwsza połowa była w miarę wyrównana, w drugiej podopieczni Krzysztofa Kusi niesieni dopingiem kibiców, którzy szczelnie wypełnili halę, zdobyli trzy bramki.

WYNIKI

AZS UJ - Strzelec Gorzyczki 2:1 (0:1)
Bramki: Darda, Maziarz - Ejzel.
AZS UJ: Klabis, Popławska - Knysak, Ładocha, Bolko, Sitarz, Maziarz, Gruszka, Darda, Zapała, Dul, Bryzek.
W innych meczach: Futsal Tychy - Gol Częstochowa 0:2, GTW Gliwice - AZS UŚ Katowice 1:14.

MKF Solne Miasto Wieliczka - GKS Tychy 5:2 (2:1)
Bramki: Jeleń 2, Grochalski, Ślęczka, samobójcza - Słonina, Pytel.
MKF: Jaszczyński, Kurowski - Ślęczka, Przybył, Lipecki, Lekki, Jeleń, Cebula, Rynduch, Kwater, Suchan, Grochalski, Gąsior, Bieda.