Futsal kobiet. Wierzbowianka z brązowym medalem mistrzostw Polski U16

Aleksander Gąciarz
Zawodniczki Wierzbowianki Wierzbno zajęły trzecie miejsce w turnieju finałowym mistrzostw Polski do lat 16 w Głogówku

W pierwszej fazie turnieju finałowego zawodniczki z gminy Koniusza zajęły drugie miejsce w grupie, awansując do ćwierćfinału. Tam pokonały ekipę FSA Kraków 6:1. W półfinale podopieczne trenera Andrzeja Żądły uległy 2:6 drużynie SWD Wodzisław Śląski,

Na zakończenie Wierzbowianka zagrała o 3. miejsce z AZS UW Warszawa. W fazie grupowej lepsze były warszawianki. W rewanżu Wierzbowianka wygrała jednak 5:3 i zdobyła brązowe medale.

Najlepszą snajperką imprezy została Patrycja Sarapata z Wierzbowianki, która zdobyła 9 goli.

Wyniki meczów drużyny z Wierzbna:

Faza grupowa: AZS UW Warszawa - Wierzbowianka 4:2, Wierzbowianka - AS Stomil Olsztyn 7:0, Praga Warszawa - Wierzbowianka 1:4

Ćwierćfinał: FSA Kraków - Wierzbowianka 1:6

Półfinał: SWD Wodzisław Śląski - Wierzbowianka 6:2

Mecz o trzecie miejsce: Wierzbowianka - AZS UW Warszawa 5:3

Skład drużyny: Joanna Wolska, Patrycja Sarapata (9 bramek), Kinga Pawlica (7), Zofia Śmietana, Maja Szafran (4), Julia Zielińska (4), Zuzanna Biernacka (1), Maria Suwada (1), Karolina Szarek, Natalia Lizończyk. Drużynę wspierały także kontuzjowane Julia Szlosek i Karolina Gec. Trener: Andrzej Żądło, asystent trenera Paweł Woźniak, kierownik drużyny Wojciech Adamski, prezes klubu Jarosław Pokorniak