Sporty bez filtra: Dawaj, Adam

Sporty bez filtra: Dawaj, Adam

Przemysław Franczak

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Adam Nawałka

Adam Nawałka ©fot. szymon starnawski / polska press

Pendolino polskich marzeń i pragnień już ruszyło, hamulce nie działają, nawet gdy próbują je wciskać Robert Lewandowski i Zbigniew Boniek.
Adam Nawałka

Adam Nawałka ©fot. szymon starnawski / polska press

Jeśli już w październiku zaczynamy mówić, że na mistrzostwach świata w Rosji mamy grać o medal, to w czerwcu będziemy jednym z głównych faworytów do złota. Rozbudzone poza granice rozsądku oczekiwania to największe zagrożenie dla kadry, tym bardziej że to jedyna sfera w pracy z reprezentacją, nad którą Adam Nawałka nie ma żadnej kontroli. Choć z drugiej strony, kto jeśli nie on, miałby sobie z tym poradzić.


Stan euforii po awansie na rosyjski mundial pozwolił wrócić pamięcią do chwil sprzed kilkunastu miesięcy, gdy menu piłkarzy podczas Euro było informacją dnia albo gdy wdzięczni rodacy na zamku w Niepołomicach fetowali powrót Michała Pazdana. Polska znów zaczęła kręcić się wokół piłki, święto w niedzielę, święto w poniedziałek, eksperci w telewizyjnych studiach mijający się w drzwiach, prezydent nazwany przez ministra sprawiedliwości Lewandowskim, który nie gra zespołowo, nawet w TVP dyskusja o polskiej obronie wyparła obronę Polski różańcem, nawiasem mówiąc ta druga w piłkarskiej taktyce jawi się jako wysoce nieskuteczna.

Ot, zjawisko, z którego skutkami będzie musiał sobie radzić Nawałka, szczęśliwy traf chce, że osoba z trwale odciętymi emocjami skrajnymi. Taka, która zdanie „dla takich chwil warto żyć” wypowiada tym samym tonem co „mamy swoją strategię”. Po meczu z Czarnogórą do zbiorowego zdjęcia ustawił się z boku, z dala od niegramatycznego napisu „Polska dawaj 2018”, więc w wielu publikacjach padł ofiarą ciasnego kadrowania. O tym, że bez Nawałki portret prosperity kadry jest niepełny, nikogo przekonywać nie trzeba, w poczcie selekcjonerów polskich zajął właśnie miejsce wyjątkowe: jako pierwszy w historii poprowadzi kadrę na Euro i MŚ. Lepiej więc niż ktokolwiek wie, że część prawdy o kadrze to również mecz z Danią. Ten przegrany 0:4. I to jest punkt wyjścia do udanego mundialu.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Polska dawaj

Yazzuca (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Jeśli chodzi o niegramatyczny napis "Polska dawaj", to w zamyśle autorów chodziło raczej o nawiązanie do rosyjskiego давай! Wtedy jest gramatycznie. Choć lepiej było chyba użyć cyrylicy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo