Opłata manifestacyjna

Opłata manifestacyjna

Andrzej Kaczmarczyk

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Opłata manifestacyjna
Poniedziałek. Ruszył remont Centralnej Magistrali Kolejowej. Z tego powodu podróż do Warszawy trwa nawet półtorej godziny dłużej, a ponieważ trasa wiodąca objazdami jest też dłuższa, to bilety… mogą być droższe. Jeszcze przed remontem na początek podróży drugą klasą Pendolino za 135 zł zostałem powitany komunikatem o „planowym opóźnieniu ok. 20 min.”.
Opłata manifestacyjna
Od lat kolejne władze RP i PKP próbują mało skutecznie namówić Polaków, by pokochali kolej. Mam pomysł. Odwróćmy kolejność. Niech PKP okaże Polakom trochę miłości, a kto wie, może się odwzajemnią.

Wtorek

Policyjne zabezpieczenie lipcowej „miesięcznicy smoleńskiej” kosztowało ponad 400 tys. zł. W radiowej Trójce minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak zdradził, że władze PiS zastanawiają się nad zmianą ustawy o zgromadzeniach tak, by to kontrmanifestanci płacili za działania policji lub demonstrowali w Lesie Kabackim.
Zwracam uwagę, że politykę wysyłania opozycyjnych demonstracji na obrzeża miast lubi… Władimir Putin. Mam też nadzieję, że po zmianach za policyjną ochronę meczy piłkarskich będą płacić propisowscy kibole. Wyjdzie im taniej, bo policji na stadionach jest mniej niż na miesięcznicach.

Środa

Prezydent Andrzej Duda po raz pierwszy w tej kadencji zawetował uchwaloną przez PiS ustawę o Regionalnych Izbach Obrachunkowych, która miała uzależnić kontrolujące samorządy Izby od rządu. Radzę opozycji uznać to za okazję do organizowania pod Pałacem Prezydenckim proprezydenckich „cyklicznych manifestacji” na wzór miesięcznic smoleńskich. Taka okazja może się już nie powtórzy.

Czwartek
W nocy ze środy na czwartek, zaraz po tym jak głosami PiS przyjęto ustawę podporządkowującą Krajową Radę Sądownictwa parlamentarnej większości, posłowie PiS zgłosili projekt ustawy podporządkowującej Sąd Najwyższy ministrowi sprawiedliwości. Przy tej okazji poseł PiS Stanisław Piotrowicz (były prokurator w PRL i działacz PZPR) uzasadniał, że reforma sądownictwa jest konieczna, bo sądownictwo „pozostaje poza społeczną kontrolą”, a w 1989 nie było reformy wymiaru sprawiedliwości. Otóż była. Powołano wtedy KRS, który właśnie decyzją Pana partii została ubezwłasnowolniona.

Piątek
Wojewódzki Sąd Administracyjny zdecydował, że pobieranie przez zasmogowane Zakopane opłaty od czystego powietrza jest bezprawne. Prawnicy stolicy Tatr twierdzili przed sądem, że pozew turysty jest bezpodstawny, bo w mieście… nie ma monitoringu powietrza. Jak mówi były prezydent RP „stłucz pan termometr nie będziesz pan miał gorączki”. Zasłużona Nagroda Tygodnia.Czytaj także

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Smog WIDAĆ

  Ppp (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Zakopane się kompromituje - smog WIDAĆ, zatem brak monitoringu nie jest powodem do odrzucenia zarzutu.
  Pozdrawiam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama