(Nie)określone grupy

(Nie)określone grupy

Andrzej Kaczmarczyk

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

(Nie)określone grupy
Rządowej ekipie nie przeszkadzał fakt, że zbiornik dalej ma aktywne osuwiska, ale co tam. W roku 2015 ekipie PO-PSL nie przeszkadzał fakt, że na dnie zbiornika… ciągle mieszkali ludzie.
(Nie)określone grupy
Poniedziałek

Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Przez cały dzień na Nowogrodzkiej (siedziba PiS) trwała burza mózgów, co z tym fantem zrobić. Ciekawe, że najtęższe głowy PiS nie wpadły na najprostszy i znany tej partii pomysł: nie publikować tego weta. Tak a propos niepublikowania. Z internetowej strony Senatu zniknął druk numer 563, czyli negatywna opinia Biura Legislacyjnego Kancelarii Senatu na temat ustawy o ustroju sądów powszechnych, akurat tej, którą prezydent RP podpisał.


Wtorek

Minister Ziobro żali się w TVP, że stanowisko prezydenta chcącego, by Sejm wybierał sędziów do KRS większością 3/5 głosów (takiej większości rządząca koalicja nie ma) utrudni wybór „przyzwoitych ludzi”. W tym samym dniu „Rzeczpospolita” donosi (powołując się na raport NIK), że Ministerstwo Sprawiedliwości zatrudniło 13 ekspertów bez wymaganego trzyletniego stażu pracy i bez wymaganego konkursu. O casusie sędziego Kryże i prokuratora Piotrowicza już tylko wspomnę.

Środa

Premier Beata Szydło dokonała uroczystego otwarcia budowanego od 30 lat zbiornika Świnna Poręba. Towarzyszyli jej ministrowie Szyszko i Adamczyk. Rządowej ekipie nie przeszkadzał fakt, że zbiornik dalej ma aktywne osuwiska i nie ukończono strategicznej drogi, ale co tam. Inwestycja przeżyła już jedno takie otwarcie w roku 2015 gdy ekipie PO-PSL nie przeszkadzał fakt, że na dnie zbiornika… ciągle mieszkali ludzie. Do trzech razy sztuka.

Czwartek

Cały tydzień politycy PiS prowadzą intelektualne dochodzenie, kto stoi za demonstracjami przeciw trzem sądowym ustawom. Według prezesa to polskojęzyczne media komercyjne. Według Macierewicza „określone grupy”, których minister oczywiście nie określa. Według ministra Waszczykowskiego „korporacje i banki”. Według ministra Błaszczaka „fundacje obywatelskie”, a według jego zastępcy Jarosława Zielińskiego „komuniści i esbecy” (rocznik 1989 i młodsi). Niektórym wszystko kojarzy się tylko ze spiskiem i nigdy nie słyszeli o Brzytwie Ockhama.

Piątek

W wywiadzie dla „Dziennika Polskiego” wicepremier Jarosław Gowin wyjaśnia, dlaczego wbrew swoim przekonaniom (czyli wbrew krytycznemu stosunkowi do oddania władzy nad sędziami szefowi prokuratorów) głosował za trzema sądowymi ustawami. Otóż gdyby tego nie zrobił, mógłby upaść rząd, a prawica mogłaby stracić władzę. To rzeczywiście duże poświęcenie, wyrzeczenie się zasad w zamian za doraźną korzyść polityczną. Nagroda Tygodnia.

No to miłego weekendu.Komentarze (4)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
czy pisofobię się leczy?

cija (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

ło matko, jaki monotematyczny...
a polotu i dowcipu niczym w starym mopie :(


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Leczy się leczy, ale psychiatrycznie

Adam (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

jednak w tym stadium, to już bardzo ciężkie jeśli nie beznadziejne...

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
POdwójne myślenie.

lolo (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

Panie Redaktorze! Po raz pierwszy czytam pańską notkę.Wynika z niej(dla mnie),że albo jest pan wrogo nastawiony do silnej,suwerennej Polski,albo inteligentny inaczej,a może2w1.Pan chce żeby "było...rozwiń całość

Panie Redaktorze! Po raz pierwszy czytam pańską notkę.Wynika z niej(dla mnie),że albo jest pan wrogo nastawiony do silnej,suwerennej Polski,albo inteligentny inaczej,a może2w1.Pan chce żeby "było jak było".Pan chyba nie przeżyłeś powodzi na własnej skórze-ja tak.To co nam "zafundowały obce rządy od 1944r. do 2015(z wyjątkiem rządów pp.Olszewskiego i Kaczyńskiego),to ruja i poróbstwo,siara,obciach i żenua.zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
poszukiwania mózgu lolo nadal trwają

Ola (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5

I będą bezowocne. Gorzej, że podobne deficyty mają czołowi politycy naszej żałosnej prawicy. Pustka między czołem a potylicą.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo