Eldorado dla speców od odszkodowań

Eldorado dla speców od odszkodowań

Zbigniew Bartuś

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Emerytka z Krakowa w nieoświetlonej osiedlowej ulicy potknęła się o wystającą z chodnika studzienkę. Złamała oba nadgarstki, poraniła głowę. Niby była ubezpieczona - prywatnie i publicznie, miała prawo do darmowej (czyli opłacanej ze składek na NFZ) opieki zdrowotnej, przysługiwało jej też odszkodowanie od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz OC: studzienka nie powinna wystawać.
Eldorado dla speców od odszkodowań
Polak w takiej sytuacji zderza się jednak ze ścianą. Wielogodzinne kolejki do ortopedy. Państwowa rehabilitacja dostępna za kilka miesięcy. Natychmiastowa, prywatnie - kosztuje dwie emerytury. Dzwoni pracowniczka ubezpieczyciela i proponuje szybko 2,5 tys. Prawnicy twierdzą, że należy się 20 tys. zł. Ale...

Postępowania sądowe w sprawach ubezpieczeniowych trwają w Polsce dwa, trzy lata. Czasem pięć. Ostatnio wydłużyły się o kilka miesięcy (co jest kolejnym argumentem za głęboką reformą sądownictwa). Firmy ubezpieczeniowe doskonale to wiedzą, więc proponują klientom grosze. I co ma zrobić nieszczęsna Polka/nieszczęsny Polak w opisanej sytuacji?


Odpowiedź na to pytanie znalazły firmy odszkodowawcze, które na patologiach robią w Polsce biznes jak nigdzie. Jeszcze niedawno było ich kilkaset, teraz już ponad trzy tysiące. Większość skutecznie wyciska z firm ubezpieczeniowych godziwe odszkodowania. Część oferuje nawet poszkodowanym gotówkę od ręki, większą od oferowanej przez ubezpieczyciela - w zamian za prawo do przejęcia roszczenia. Rynek takich usług rośnie szybko. Dotknięci nieszczęściem ludzie potrzebują pieniędzy na lekarstwa, kurację, rehabilitację - czyli wszystko to, czego nie daje im państwo. I czego nie chcą sfinansować po dobroci - tak łasi na nasze składki - ubezpieczyciele.

Widoków na rozwiązanie tego problemu nie ma, dla władzy jest to kwestia pięciorzędna, więc kancelariom odszkodowawczym można wróżyć nad Wisłą świetlaną przyszłość.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Małe odszkodowania tylko dla bezradnychCzytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama