Duch konsensusu

Duch konsensusu

Andrzej Kaczmarczyk

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Duch konsensusu
Alternatywny Przegląd tygodnia
Duch konsensusu
Poniedziałek

„Włosi po raz pierwszy nie wpuścili statku z migrantami” doniosły w weekend media. To byłaby naprawdę ciekawa wiadomość, ale… Włosi rzeczywiście nie wpuścili na swoje wody terytorialne statku „Lekarzy bez granic”, bo organizacja nie stosuje się do nowych przepisów. Jednak po przesiadce na włoskie łodzie 127 podjętych u wybrzeży Libii migrantów zostało odtransportowanych na Lampeduzę. Ot i tyle. Nie w Petersburgu tylko w Moskwie, nie samochody tylko rowery i nie rozdają tylko kradną. Przebieranie nogami w miejscu w wykonaniu Europy trwa w najlepsze.

Wtorek


Kancelaria Prezydenta RP oficjalnie poinformowała, że nie będzie zwyczajowych nominacji generalskich w święto Wojska Polskiego. Powód? Antoni Macierewicz nie poinformował prezydenta, jak ma wyglądać reforma armii i dlaczego zawnioskował o awans akurat tych oficerów, których zgłosił. Minister obrony narodowej pomimo posiadania wywiadu i kontrwywiadu nie zauważył, że prezydent Andrzej Duda przestał być pisowskim notariuszem. Gdy już mleko się rozlało, czyli spór obu urzędników ujrzał światło dzienne, pani premier rozwiązała trwający od miesięcy konflikt. Ustami rzecznika wyraziła nadzieję, że minister i prezydent będą pracować „w duchu konsensusu”. Czary mary i… nic

Środa

Unijni komisarze ds. zatrudnienia i ds. równości płci napisali list do polskiej minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Chodzi o przywrócenie wieku emerytalnego 65 lat dla mężczyzn i 60 dla kobiet. Zdaniem komisarzy „to na nowo wprowadza dyskryminację”. Przeczytałem kilka doniesień na ten temat i nie zdołałem się zorientować, kto jest dyskryminowany. Czy kobiety, bo krócej pracując mają niższe emerytury? Czy mężczyźni, bo dłużej pracują, za to krócej żyją?

Czwartek


TVP dostała od skarbu państwa pożyczkę. Bagatela 800 mln zł. To wynik ponad dwuletniego bujania się PiS z uchwaleniem jakiejkolwiek nowej ustawy zapewniającej telewizji publiczne finansowanie. Miała być opłata audiowizualna, potem uszczelnianie abonamentu, a potem znowu opłata, a potem… Natomiast nie miało być finansowania z budżetu. Nie miało być, ale jakoś tak wyszło.

Piątek


Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak zapowiedziała, że „zwróci się do minister edukacji o uhonorowanie kibiców Legii Warszawa medalem Komisji Edukacji Narodowej”. Chodzi o oprawę meczu z FK Astana przypominającą o niemieckich zbrodniach na ludności Warszawy. Wygląda to na nagrodzenie największego chuligana w szkole, bo akurat zrobił gazetkę ścienną zgodną z polityką historyczną szkoły. Medali KEN nie przyznaję, ale Nagrody Tygodnia już tak. Dzisiaj pani kurator.

No to miłego weekendu.

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama