Co to jest: małe, zadziorne i waleczne?

Co to jest: małe, zadziorne i waleczne?

Grzegorz Tabasz

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Łasica! Na własne oczy miałem okazję zobaczyć, jak spuściła lanie domowemu kocurowi. Pojedynek Goliata z Dawidem to pestka. Łasica waży zaledwie dwieście gramów. Nasz kocur cztery kilogramy z małym haczykiem. Po kolei.
Co to jest: małe, zadziorne i waleczne?
Niedzielne południe. Upał. Kot wylegujący się na tarasie bardziej przypominał skórę niż żywego zwierzaka. Nagle dziki wrzask. Charkot, kwilenie i zduszone piski. Na deskach tarasu przetacza się brązowo-białe kłębowisko. Łasica popełniła błąd.

Obchodząc rewir wlazła kocurowi prosto w łapy. Ten popełnił jeszcze większy błąd. Potraktował ją bowiem jak większy gatunek gryzonia. Ta skoczyła mu do gardła. Potem na grzbiet. Powietrze wypełnił paskudny fetor odstraszającej wydzieliny. Kiedy kot oberwał pazurami po nosie, wkroczyłem do akcji.

Na podorędziu miałem spory garnek wody, którym przerwałem starcie, pełen obaw o całość domowego pupila. Łasica przepadła w trawie, mnie zaś przypadło niemiłe zadanie sprzątania. Mycie tarasu i kocia kąpiel. Nie wiedziałem, że łasice tak okrutnie śmierdzą.Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama