Ekstraklasa siatkarek. Muszynianki pokazały niesamowitą wolę walki

(ŁM)
Ekipa z Muszyny przegrała pierwszego seta, w drugim miała wielkie kłopoty, ale ostatecznie ograła Aluprof 3:1 i wyprzedziła bielszczanki w tabeli.

Polski Cukier Muszynianka - Aluprof Bielsko-Biała 3:1 (21:25, 27:25, 25:19, 25:18)

Polski Cukier Muszynianka: Kurnikowska, Sosnowska, Milovits, Grejman, Savić, Helić, Krzos (libero) oraz Ciaszkiewicz-Lach, Skrzypkowska, Szczygieł, Hatala.

Sędziowali: Marcin Bzodek i Dariusz Wolski. Widzów: 800. MVP: Aleksandra Krzos (Polski Cukier Muszynianka).

W pierwszym secie szybkie prowadzenie 4:1 miejscowych, ale po chwili do głosu doszły przyjezdne, które na pierwszej przerwie technicznej miały trzy punkty przewagi (5:8). Na drugiej różnica była mniejsza (14:16), jednak po powrocie na boisko dwie kolejne piłki znów były na korzyść Aluprofu.

„Mineralne” doprowadziły jeszcze do stanu 19:20, ale końcówka to ponownie lepsza postawa bielszczanek.

Początek drugiej partii to zmieniające się prowadzenie - m.in. najpierw 2:1, potem 2:4. Za moment było 4:4. Dwie kolejne akcje na swoje konto zapisał Aluprof. Wkrótce ponownie był remis (po 6), po czym za chwilę wynik brzmiał 6:9.

Na drugiej pauzie technicznej przyjezdne prowadziły 16:12. Potem przewaga jeszcze wzrosła (14:20). Muszynianki poderwały się jednak do walki, od 16:22 zdobyły sześć punktów z rzędu. Nerwowy koniec seta (po 24, po 25) lepiej wytrzymały także gospodynie.

W kolejnej partii było 4:2, ale na pierwszej przerwie 8:6 prowadził Aluprof. Od 9:12 cztery punkty z rzędu padły łupem „Mineralnych”. Na drugiej pauzie było 16:14. Do końca trzeciej partii muszynianki nie oddały już prowadzenia. W czwartej emocje były tylko na początku.

W pozostałych meczach 10. kolejki Orlen Ligi: Atom Trefl - KSZO 3:0 (25:18, 25:16, 25:16), Chemik - PTPS 3:0 (25:20, 25:18, 25:17), Tauron - Legionovia 3:0 (25:22, 25:17, 25:20), Pałac - Developres 3:1 (25:13, 26:24, 11:25, 25:23), Budowlani - Impel 2:3 (23:25, 18:25, 25:16, 25:13, 13:15). W tabeli prowadzi Chemik Police (30 pkt) przed Atomem Treflem Sopot ( 23) i Tauronem Dąbrowa Górnicza (22). Muszynianki są 7., mają 17 punktów.