Ekstraklasa futsalu. Bezdyskusyjna porażka wieliczan w Chorzowie

Tomasz Bochenek
Kamil Jeleń z przedłużonego rzutu karnego trafił w słupek - i tak zakończyła się I połowa meczu w Chorzowie. Połowa, w której wieliczanie nie mieli nic do powiedzenia. Poniesionych w niej strat nie byli już w stanie odrobić i w 10. kolejce sezonu ponieśli 6. porażkę. W tabeli zajmują 10. lokatę.

Clearex Chorzów - MKF Solne Miasto Wieliczka 6:1 (4:0)

Bramki: 1:0 Lutecki 5, 2:0 Łopuch 9, 3:0 Łuszczek 14, 4:0 Golly 15, 5:0 Golly 34, 5:1 Myszor 39, 6:1 Purolczak 40.

Solne Miasto: Kurowski, Jaszczyński - Doroszko, Gąsior, Myszor, Lekki, Suchan, Cebula, Grochalski, Ławrowski, Jeleń, Przybył, Skórski, Podobiński.

Lutecki w 8 min mógł zdobyć drugą bramkę, ale w sytuacji sam na sam lepszy był Kurowski. Za moment jednak golkiper gości skapitulował, gdy chorzowianie wykazali, że graczy Solnego Miasta opłaca się atakować blisko ich bramki. Przed własną raczej mieli spokój, sami zaś potrafili wykorzystać kolejny błąd wieliczan - tak było, gdy w 14 min na 3:0 trafił Łuszczek. A po chwili, po rzucie rożnym, z bliska podwyższył Golly.

Po przerwie przyjezdni grali z lotnym bramkarzem, gospodarze kontrolowali wynik. Gra zeszła na dalszy plan w 26 min, gdy między zawodnikami doszło do przepychanek. Czterech (w tym trzech z Cleareksu) dostało wtedy żółte kartki. Gości stać było tylko na honorowe trafienie, niespełna dwie minuty przed końcem spotkania.