Ekspresowa Radwańska

AGA
TENIS. Agnieszka Radwańska jest już w ćwierćfinale turnieju w Dubaju (pula nagród 2,05 mln dolarów, korty twarde). W III rundzie krakowianka pokonała Francuzkę Marion Bartoli 6-3, 6-2. O półfinał Isia walczyć będzie teraz z Rosjanką Swietłaną Kuzniecową.

Agnieszka w parze ze Słowaczką Danielą Hantuchovą awansowały także do ćwierćfinału debla. W II rundzie pewnie pokonały Rosjankę Witaliję Diaczenko i Białorusinkę Tatianę Puczek 6-1, 6-1, a losy meczu rozstrzygnęły w ciągu zaledwie 48 minut.

W singlu krakowianka odniosła szóste zwycięstwo nad Marion Bartoli. Mecz 1/8 finału trwał tylko 68 minut, a wygrana naszej zawodniczki ani na moment nie była zagrożona. Cztery razy krakowianka przełamywała podanie rywalki, Francuzce pozwoliła tylko raz na zdobycie gema przy swoim serwisie. Awans do ćwierćfinału dał Radwańskiej premię w wysokości 41 450 dolarów i 225 punktów do rankingu WTA Tour. Jednak przed rokiem doszła tu do półfinału, więc broni w sumie 395 punktów.

O kolejną wygraną nie będzie łatwo. Rosjanka Swietłana Kuzniecowa, choć niżej sklasyfikowana ma korzystny bilans z Agnieszką. Z 11 rozegranych przez nie spotkań, wygrała 8, z czego 6 na twardej nawierzchni.

WYNIKI:

III runda singla: Klejbanowa (Rosja, 15) - Zwonariewa (Rosja, 2) 6-3, 6-2, Kuzniecowa (Rosja, 16) - Schiavone (Włochy, 3) 1-6, 6-0, 7-5, Stosur (Australia, 4) - Schnyder (Szwajcaria) 6-3, 6-4, Peer (Izrael, 9) - Wickmayer (Belgia) 3-6, 6-4, 6-1, Woźniacka (Dania, 1) - Morita (Japonia) 6-1, 6-0.