Dunajec zniszczył Jedność

Marcin Wójtowicz
W Świniarsku gospodarze podzielili się punktami z Zawiszą Rożnów
W Świniarsku gospodarze podzielili się punktami z Zawiszą Rożnów Fot. kow
KLASA A, grupa nowosądecka. Hart i Kolejarz nie zwalniają tempa w wyścigu o awans do „okręgówki”.

Sokół Stary Sącz - Amator Paszyn 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 S. Pogwizd 80 karny.
Sokół: Jabłoński - Skrężyna, Groń, Bielak (75 Kozieński), Szczepaniak (40 Haza) - Ćwik, Wojtas, Bednarczyk, OwsiankaI- TokarczykI, Kołodziej.
Amator: Głód - UrodaI, S. Gardoń, K. Pogwizd, M. OrleckiI - Szczecina (80 M. GardońI), S. Pogwizd, MarciszI, Chruślicki (80 Poręba) - Połeć (70 B. Orlecki), Mika.
Sędziował: Mateusz Misiura (Limanowa).
Widzów: 100.

Bardzo słabe spotkanie w wykonaniu piłkarzy miejscowego Sokoła. Pierwsza połowa była wyrównana, ale po zmianie stron dominacja Amatora nie podlegała dyskusji. S. Gardoń wykonywał rzut karny, ale Jabłoński obronił, Mika trafił w słupek. Jedyny gol padł z kolejnej „jedenastki”. Tym razem skutecznym jej egzekutorem okazał się S. Pogwizd.

***

Nawoj nawojowa - Zyndram Łącko 2:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Kotlarski 23, 2:0 Bogdański 41.
Nawoj: Mirek - Bochenek, Ferenc, Biel, T. Kulpa - Dobosz, Sadowski, Musiał, G. Kulpa - Bogdański (70 Śmierciak), Kotlarski.
Zyndram: Myjak - Jarek (46 Gonciarz), Mirek (55 Kurnyta), Brzegowski, Konopka - Dybiec, Piksa, Słowik, Tomasiak (80 Kulig) - Lasyk, Wąchała.
Sędziował: Mateusz Fołtyn (Gorlice).

Piłkarze Nawoja w pierwszej połowie dominowali, czego efektem były trafienia Kotlarskiego i Bogdańskiego. Po zmianie stron do głosu doszli goście, ale zagrali nieskutecznie pod bramką Mirka.

***

Dunajec/Start Nowy sącz - Jedność Nowy sącz 5:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Mituś 1, 2:0 Smoleń 3, 2:1 Sikorski 32, 3:1 Smoleń 70, 4:1 Rosiek 80, 5:1 Rosiek 90.
Dunajec/Start: Zieliński- Karkach, Wilczyński, Mituś, Gomółka - Czech, Rzemiński (26 Baran, 80 Lewiński), Iwański (68 Tocha), Rosiek - Fedko (46 Radom), Smoleń.
Jedność: Motak - Adamczyk, Basiaga, Fecko, Ł. Ożóg - R. Ożóg, Plata, Rzeszuto, Sikorski - Stanek, Ziobrowski.
Sędziował: Michał Rajski (Nowy Sącz).
Mecz bez udziału publiczności.

Bardzo dobre spotkanie rozegrali podopieczni Andrzeja Łojka. Mecz ten rozpoczął się dla nich w sposób jak najbardziej wymarzony. Najpierw bowiem Mituś, a następnie Smoleń pokonali Motaka i już po 3 minutach gospodarze prowadzili 2:0. Stwarzali kolejne sytuacje, a zawodnicy Jedności byli zaskoczeni, patrząc na dokonania Dunajca/Startu. Zdołali jednak zdobyć kontaktową bramkę.

Do przerwy Dunajec prowadził 2:1, a goście mieli nadzieję na wywiezienie korzystnego rezultatu. Druga połowa potoczyła się podobnie jak pierwsza odsłona i piłkarze gospodarzy wypunktowali Jedność. Dwie bramki, ustalające rezultat, zdobył Rosiek. Trzeba podkreślić sportową walkę obydwu zespołów - arbiter ani raz nie sięgnął po kolorowy kartonik.

***

W pozostałych spotkaniach: LKS Świniarsko - Zawisza Rożnów 3:3 (2:1), Węgrzyn 23, 65, Bodziony 85 - Wesołowski 10, Wroński 80, Kurowski 90; Budowlani Jazowsko - Victoria Witowice Dolne 3:0 (1:0), W. Burchel 23, 67, Janik 81; Orzeł Ptaszkowa - Górka Szczereż 3:1 (2:0), Radzik 30, Kumor 35, 58 - Kowalczyk 70; Grybovia Grybów - Hart Tęgoborze 0:3 (0:1), Szabla 36, M. Czoch 71, Dwornik 86; Kolejarz Stróże - Dąbrovia Wielogłowy 5:1 (2:1), Znamirowski 10, 58, Petryla 30, 75, J. Krok II 55 - Nowak 38.