Drogie bilety na klasyk polskiej ekstraklasy: Legia – Widzew

Dariusz Kuczmera
Tak prezentowali się kibice Widzewa na ostatnim meczu na stadionie w Warszawie
Piłka nożna. 3 września, 17:30 na stadionie przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie Widzew powalczy o punkty z Legią.

„Po komplet w polskim klasyku. Sprzedaż biletów na mecz Legia Warszawa – Widzew Łódź. #ChodźNaLegię!” - w taki sposób mecz jest promowany na oficjalnej stronie warszawskiego klubu. Trzeba przyznać, że na meczu Legia – Widzew stołeczny klub może zarobić. Będzie komplet widzów, a ceny biletów nie są małe. Wejściówki na miejsca w strefie 1 kosztują 110 zł i 90 zł (ulgowe), w strefie 2 – 80 i 65 zł, w strefie rodzinnej – 65 i 55 zł, dziecko do lat 13 – 15 zł, strefa żylety – 55 i 50 zł.
Kibice Legii w głosowaniu na największego rywala stulecia wybrali Widzew Łódź.
Ostatni jak dotąd tytuł mistrzowski w historii RTS Widzew został zdobyty m.in. dzięki wygranej na starym jeszcze stadionie Legii przy ul. Łazienkowskiej 3:2. Ten mecz przeszedł do historii ze względu na niesamowity obrót zdarzeń w drugiej połowie. Kontuzja sędziego Andrzeja Czyżniewskiego wytrąciła z równowagi legionistów, którzy prowadzili 2:0 po golach Cezarego Kucharskiego i Sylwestra Czereszewskiego, by ostatecznie… przegrać 2:3.

– Proszę państwa, cisza na warszawskim stadionie!!! – krzyczał późniejszy prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Losy starcia odmienili Sławomir Majak, Dariusz Gęsior i Andrzej Michalczuk, przypomina pl.canalplus.pl.
24 lutego 2023 roku w ostatnim do tej pory meczu Legii z Widzewem w Warszawie padł remis 2:2. Piękne gole zdobyli Kristoffer Hansen i Bartłomiej Pawłowski. Taki wynik pewnie usatysfakcjonowałby piłkarzy Widzewa także dziś.

Po tym meczu Dziennik Łódzki pisał: Nowy mężny Widzew zagrał z Legią tak, jak dawna armia Smudy. Dwadzieścia dwa lata czekał Widzew, by zdobyć punkt z Legią w Warszawie. Widzew powtórzył remis z 6 kwietnia 2001, kiedy to drużyna Petro Kuszłyka wywalczyła w Warszawie bezbramkowy remis. Później było osiem porażek, aż do stolicy wrócił silny i dzielny Widzew stworzony przez trenera Janusza Niedźwiedzia.

Legia się wzmacnia. Steve Kapuadi przeszedł z Wisły Płock do Legii Warszawa. Francuski piłkarz podpisał trzyletni kontrakt w wicemistrzami Polski. Jestem bardzo podekscytowany nowym wyzwaniem w mojej karierze i dziękuję za zaufanie - powiedział obrońca. ierwszym klubem obrońcy było Le Mans FC. Następnie trafił do Angers SCO i młodzieżowych drużyn belgijskich SV Zulte Waregem i KAA Gent. Od 2019 do 2022 roku reprezentował słowackie kluby - Inter Bratysława i AS Trenczyn.
W meczu 5. kolejki Ekstraklasy z Koroną Kielce Artur Jędrzejczyk został dwukrotnie ukarany żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną. Oba przewinienia z 38. i 74. minuty były przerwaniem kontrataków przeciwników. Napomnienia były kolejno trzecim i czwartym w lidze dla defensora. Oznacza to, że Jędrzejczyk nie będzie mógł zagrać w następnym ligowym spotkaniu 3 września w Warszawie z Widzewem Łódź. ą