Dreszer dwa razy siódmy na Słowacji, Steinhof wypadł z toru

WYŚCIGI SAMOCHODOWE. Zawodami na torze k. Bratysławy uczestnicy Kia Lotos Race rozpoczęli drugą połowę sezonu. Przed 4. rundą na prowadzeniu znajdował się Zbigniew Łacisz. Po 4. rundzie liderem jest Bartłomiej Mirecki.

Małopolscy kierowcy zachowali status quo: najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem jest siódmy w łącznych wynikach tarnowianin Maciej Dreszer.

Runda na Slovakiaring obfitowała w wiele emocjonujących momentów i zwrotów akcji. Każdy z dwóch biegów wygrywał inny kierowca, a kilku zawodników kończyło zmagania z pogiętymi blachami lub w żwirze wyznaczającym strefy bezpieczeństwa na zakrętach. W ten właśnie sposób z drugiego wyścigu wyeliminowany został Krzysztof Steinhof. Mieszkaniec Tarnowa na hamowaniu po bardzo długiej prostej został uderzony przez Łacisza, wypadł z toru i zakończył walkę na dachu.

Pierwszy z dwóch zaplanowanych wyścigów wygrał Michał Dobrowolski. Młody kierowca ze Szczecinka znakomicie wykorzystał pecha zdobywcy pole position Grzegorza Kubata, który już podczas 2. okrążenia przebił oponę. Niecałe pół sekundy za nim finiszował Stanisław Kostrzak, a trzeci był Jakub Sudoł.

Ten ostatni trzecie miejsce powetował sobie w drugim biegu. Po wspaniałej walce właśnie ze Steinhofem, Mireckim i Konradem Wróblem Sudoł wygrał swój pierwszy wyścig w tegorocznym pucharze, zostawiając za sobą Mireckiego i Wróbla.

Po rundzie na Słowacji nowym liderem został Mirecki, spychając na drugie miejsce Łacisza. Najniższy stopień podium zajmuje Damian Łata.

Z małopolskich kierowców najlepiej poszło Dreszerowi. Tarnowianin oba biegi ukończył na siódmej pozycji i taką też zajmuje w klasyfikacji sezonu. Steinhof w pierwszym wyścigu był 8., w drugim wypadł z toru, a w pucharowej tabeli zajmuje 9. miejsce. Krakowianin Dominik Kotarba-Majkutewicz dwa razy finiszował jako 15. i przed ostatnimi rundami plasuje się na 17. pozycji.

Kolejne zawody odbędą się już w najbliższy weekend w Poznaniu.

WYNIKI

Klasyfikacja Kia Lotos Race 2012: 1. Bartłomiej Mirecki 467 pkt, 2. Zbigniew Łacisz 462 pkt, 3. Damian Łata 454 pkt... 7. Maciej Dreszer 388 pkt, 9. Krzysztof Steinhof 343 pkt, 17. Dominik Kotarba-Majkutewicz 214 pkt.

MAREK WICHER, Bratysława

Puchar Scirocco

Gładysz wiceliderem

Adam Gładysz po rundzie Volkswagen Scirocco R-Cup rozegranej na torze Nurburgring wciąż zajmuje pozycję wicelidera pucharu. Tarnowianin w sobotę finiszował na siódmym miejscu (piątym, nie licząc startujących VIP-ów). Zawody wygrał lider serii, Szwed Ola Nilsson. Do końca sezonu zostały dwie rundy.