Mycie pralki – jak skutecznie pozbyć się zabrudzeń

Mycie pralki – jak skutecznie pozbyć się zabrudzeń

Katarzyna Dębek

Kurier Poranny

Aktualizacja:

Kurier Poranny

Czyszczenie pralki

Po skończonym praniu pozostaw drzwiczki otwarte, aby pralka wyschła w środku. ©ErikaWittlieb (Pixabay)

Mycie pralki to czynność, którą powinniśmy powtarzać regularnie, aby nie dopuścić do osadzenia się kamienia, grzyba i powstania brzydkiego zapachu.
Czyszczenie pralki

Po skończonym praniu pozostaw drzwiczki otwarte, aby pralka wyschła w środku. ©ErikaWittlieb (Pixabay)

Każde urządzenie po dłuższym użytkowaniu wymaga gruntownego czyszczenia. Jak wyczyścić pralkę? Podpowiadamy.

Jak wyczyścić pralkę?


Jeżeli w naszej pralce pojawił się grzyb, kamień a ze środka wydobywa się brzydki zapach to czas na zastosowanie odpowiednich środków czyszczących. Jeżeli jesteś posiadaczem nowej pralki z wieloma funkcjami to z pewnością jedną z nich jest program czyszczący pralkę. Natomiast te starsze urządzenia musimy wyczyścić tradycyjnie.

Grzyb w pralce


Grzyb w pralce najczęściej pojawia się na uszczelkach i w pojemniku na proszek do prania. Wówczas najlepiej do usunięcia pleśni jest użycie wybielacza. Pamiętajmy o założeniu rękawiczek. Wybielacz nanieśmy szmatką lub odpowiednim spryskiwaczem. Pozostawmy na 30 minut. Po upływie tego czasu dokładnie wytrzyj.

Wnętrze pralki – czyszczenie


Wnętrze pralki możemy wyczyścić za pomocą produktów, które są w każdym domu, np. octem. Wlewamy około 1 litra octu i ustawiamy pranie na najwyższą temperaturę. Dodatkowo można dorzucić odkamieniacz. Jeżeli w domu nie masz odkamieniacza to możesz zamiast niego użyć 2-3 opakowania kwasku cytrynowego. Dobrym produktem do czyszczenia pralki jest soda oczyszczona, którą wsyp zamiast proszku do prania i ustaw tzw. puste pranie na 90 stopni.

Warto także zajrzeć do filtra pralki i zobaczyć czy nie wymaga umycia. Jeżeli filtr jest w dobrym stanie, wystarczy go opłukać pod bieżącą wodą i wkręcić znowu do pralki. Gdy filtr jest pokryty kamieniem, możemy użyć odkamieniacza (do pralek i zmywarek). Powinniśmy wyczyścić również komorę, w której znajduje się filtr.

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama