Dobra zmiana w Dąbrovii

Marcin Wójtowicz
W Wielogłowach trzy punkty wzięli gospodarze (czerwone stroje)
W Wielogłowach trzy punkty wzięli gospodarze (czerwone stroje) Fot. kow
Klasa A Nowy Sącz. Grybovia poniosła pierwszą porażkę w sezonie, ale pozostała na szczycie tabeli.

Dąbrovia Wielogłowy - Zyndram Łącko 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Bogdanowicz 56, 2:0 Rosiek 65.
Dąbrovia: Ruchała - Sułkowski (46 Bogdanowicz), Chochorowski, Bochniarz, Kołdras - Mordarski, Płachta, Piękoś, Rosiek - Nowak, Hedwig (85 Sobczak).
Zyndram: Myjak - Jarek (85 Faron), Głębocki, Brzegowski, Konopka - Kucia (60 J. Lasyk), A. Lasyk (80 Kulig), Słowik, Mrówka - W. Tomasiak, Klag (46 P. Tomasiak).
Sędziował: Krzysztof Olchawa (Nowy Sącz). Widzów: 80.

Spotkanie stało na niezłym poziomie. W pierwszej połowie sytuacje strzeleckie miały obydwa zespoły, ale napastnicy razili nieporadnością pod bramkami rywali. Jeśli już komuś udało się oddać celny strzał, na posterunku stawali bardzo dysponowani golkiperzy - Ruchała i Myjak.

W przerwie trener Dąbrovii Stanisław Filas dokonał istotnej - jak się potem okazało - zmiany. Za Sułkowskiego na placu gry pojawił się Bogdanowicz, który okazał się bohaterem gospodarzy. Najpierw wykorzystał podanie od Rośka i w sytuacji sam na sam pokonał Myjaka, a w 65 min zrewanżował się koledze doskonałym zagraniem. Po strzale Rośka Myjak mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem.

Prowadząc 2:0 miejscowi nie forsowali tempa, a goście nie potrafili poważnie zagrozić bramce Ruchały. W efekcie trzy punkty zostały w Wielogłowach.

LKS Świniarsko - Amator Paszyn 4:1 (1:1)
Bramki: 1:0 W. Kumor 25, 1:1 Szczecina 32, 2:1 B. Kumor 52, 3:1 Węgrzyn 65, 4:1 Bugajski 73.
Świniarsko: Pasiut - A. Bodziony, J. Bodziony (46 K. Bodziony), M. Bodziony, Bugajski (76 Kurowski) - Fecko, Filip, B. Kumor, W. Kumor (46 Zieliński) - Samek, WęgrzynI.
Amator: Głód - K. PogwizdI, Uroda, ZwolenikI, M. Orlecki (46 D. POgwizd) - B. Orlecki, Gardoń, S. Pogwizd, Szczecina - ChruślickiI, K. Wojciechowski (65 R. Wojciechowski).
Sędziował: Konrad Kolak (Nowy Sącz). Widzów: 30.

Pewne zwycięstwo piłkarzy Świniarska. Gospodarze zaatakowali od pierwszej minuty i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 25 min W. Kumor wymanewrował obronę przyjezdnych i pokonał bezradnego Głoda. Amator szybko jednak wyrównał, gdy dobrą akcją popisał się Szczecina. Druga odsłona spotkania to już popis gospodarzy, a goście słabli i trzy stracone przez nich gole to najniższy wymiar kary. Gdyby miejscowi zagrali skuteczniej, wynik byłby okazalszy.

Victoria Witowice Dolne - Górka Szczereż 4:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Grobarczyk 2, 2:0 Grobarczyk 4, 3:0 Ogorzałek 65, 4:0 Mikulec 73.
Victoria: Olszewski - Orzechowski, OlbrychtI, Kurzydło, Bugajski - J. Bednarek (70 Haza), K. Bednarek, Skrzypiec (78 Skórnóg), Grobarczyk - Mikulec, Ogorzałek.
Górka: D. Dąbrowski - A. Dąbrowski (70 Mąka), Brózda, TrzepakI, Kowalczyk - Bodziony, PancerzI, Czepielik (75 Wojtas), Kornaś (47 Florian) - Kulak (72 Wlezień), Kurnyta.
Sędziował: Krzysztof Budnik (Nowy Sącz).
Widzów: 100.

Nawoj Nawojowa - LKS Ubiad 0:3 (0:3), Bajdel 14, Święs 23, 45; Ogniwo Piwniczna - Hart Tęgoborze 0:0; LUKS Korzenna - Sokół Stary Sącz 1:0 (1:0), Stolarski 11 samob.; Zawisza Rożnów - Grybovia Grybów 3:2 (1:1), Baran 23, 65, 78 - Znamirowski 26, 78; Orzeł Ptaszkowa - Budowlani Jazowsko 2:1 (1:0), Skrzypiec 23, Witek 89 - Bednarski 29.