Derus mistrzem świata!

Roman Kieroński
Michał Derus (z lewej) finiszuje w biegu na 200 metrów
Michał Derus (z lewej) finiszuje w biegu na 200 metrów Fot. Archiwum zawodnika
Lekkoatletyka. W katarskiej Dosze rozegrane zostały mistrzostwa świata osób niepełnosprawnych. Znakomicie spisał się w nich tarnowianin Michał Derus.

Reprezentant Klubu Uczelnianego AZS PWSZ Tarnów najpierw wystartował w biegu na 200 metrów, w którym zajął drugie miejsce, przegrywając o sześć setnych sekundy ze swoim odwiecznym rywalem, Yohanssonem Nascimento z Brazylii.

Wicemistrzowski tytuł ambitnemu zawodnikowi nie dał pełnej satysfakcji. Derus zacisnął zęby i postanowił wziąć pełny rewanż na swoim koronnym dystansie 100 metrów. Swój cel w pełni zrealizował. W finałowym bieg, z udziałem ośmiu najlepszych niepełnosprawnych sprinterów świata, zwyciężył w bardzo dobrym czasie 10,73 s. Drugie miejsce zajął Nascimento - 10,99 s, a trzecie Chińczyk Wang Hao - 11,06 s.

Tarnowianin nie zamierza poprzestać na tych sukcesach. W planach ma kolejne starty, a jego podstawowym celem jest udział w igrzyskach paraolimpijskich.