Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dają szkołę i… pewną pracę [GŁOSOWANIE]

Zbigniew Bartuś
Plebiscyt. Zapraszamy Czytelników do głosowania na najlepsze firmy 2014 roku. Dziś sylwetki nominowanych w kategorii "Lider Edukacji"

Do 18 kwietnia każdy Czytelnik "Dziennika Polskiego" może oddać swój głos na najlepszą jego zdaniem firmę i instytucję w Małopolsce. Prestiżowymi statuetkami "Liderów Małopolski" uhonorujemy tych, którzy - wbrew przeciwnościom - odmieniają na lepsze i ciągną do przodu cały nasz region.

GŁOSOWANIE:

LIDER MARKI MAŁOPOLSKIEJ >>

LIDER EDUKACJI >>

LIDER DOBROCZYNNOŚCI >>

LIDER MECENATU >>

LIDER OCHRONY ŚRODOWISKA >>

LIDER EKSPORTU >>

LIDER INWESTYCJI >>

LIDER INNOWACYJNOŚCI >>

Tytuł i statuetkę „Lidera Mecenatu” otrzyma podmiot, który z wielkim pożytkiem dla nas wszystkich wspiera instytucje kulturalne, oświatowe i sportowe.

Tytuł i statuetkę "Lidera Edukacji" otrzyma instytucja, szkoła lub firma, która szczególnie wyróżnia się w procesie kształcenia i przygotowania do zawodu fachowców potrzebnych na rynku pracy.

HEURESIS - Certyfikowani Konsultanci i Trenerzy Zarządzania - spółka założona w 2000 r. przez trenerów posiadających międzynarodowe certyfikaty w zakresie uczenia i rozwoju osób dorosłych. Jej klientami są światowe korporacje, organizacje z sektora małych i średnich przedsiębiorstw i osoby indywidualne. Kilkanaście tysięcy ludzi, którzy rozwinęli swe kompetencje, kilkadziesiąt organizacji wspartych w procesach rozwojowych, dziesiątki milionów złotych dotacji pozyskanych dla rozwoju polskich przedsiębiorstw, projekty o międzynarodowym zasięgu, nowoczesne rozwiązania zarządcze - to bilans wart uznania.

Najnowszym osiągnięciem firmy jest platforma DEPTH® - środowisko wirtualne, w którym funkcjonuje Innowacyjny System Zarządzania Kapitałem Ludzkim DEPTH®. Firma angażuje się społecznie. Powołała Fundację Rozwoju Kwalifikacji Stella Virium, organizuje i stymuluje pracę małopolskiej i śląskiej rady dyrektorów personalnych i rynku pracy, która działa na rzecz dopasowania Kodeksu Pracy do potrzeb pracodawców.

Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza w Krakowie - placówka o przeszło stuletniej tradycji, dzięki zapałowi dyrekcji i znakomitych nauczycieli stworzyła idealne warunki do teoretycznej i praktycznej nauki przyszłościowych zawodów.

Przyszli technicy cyfrowych procesów graficznych, procesów drukowania, procesów introligatorskich, organizacji reklamy oraz fototechnicy, fotografowie, drukarze i introligatorzy mają do dyspozycji pracownie wyposażone w nowoczesny sprzęt i najświeższe technologie światowych potentatów. Filarem sukcesów jest intensywna współpraca z prywatnymi firmami; zakładami i studiami graficznymi, drukarniami i agencjami reklamowymi w Polsce i za granicą.

Ogromne znaczenie ma współpraca z jedną z najpotężniejszych drukarni na Starym Kontynencie - RR Donnelley Europe. Absolwenci klasy patronackiej mają pierwszeństwo przy naborze na nowe stanowiska w koncernie. Uczniowie i nauczyciele jeżdżą na zagraniczne praktyki. Placówka jest laureatką konkursów "Szkoła dla rynku pracy".

Polskie Towarzystwo Informatyczne - Oddział Małopolski - od wielu lat wspiera inicjatywy na rzecz edukacji informatycznej w naszym regionie. Obejmują one dzieci i młodzież oraz studentów i dorosłych, zgodnie z zasadą uczenia się przez całe życie oraz podnoszenia umiejętności w zakresie szeroko pojętych technologii informatycznych. W 2014 roku PTI zorganizowało m.in. specjalistyczne akcje szkoleniowe dla nauczycieli informatyki ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz szkolenia egzaminatorów ECDL w Małopolsce.

Członkowie PTI biorą czynny udział w pracach Małopolskiej Rady ds. Społeczeństwa Informacyjnego. PTI współorganizuje też i sponsoruje liczne konkursy informatyczne dla młodzieży oraz aktywnie włącza się w upowszechnianie wiedzy na temat Krajowych Ram Kwalifikacji i Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Zespół Szkół nr 1 im. Łukasiewicza w Gorlicach - szkoła z sześćdziesięcioletnią tradycją, ale na wskroś nowoczesna. Nazywana "Górką", z uwagi na swe położenie, ale też ze względu na patrzenie do góry, do przodu, a nie w dół, za siebie. Za cel szkoła postawiła sobie praktyczną naukę przedsiębiorczości. Szkolny Klub Przedsiębiorczości zrzesza młodych, kreatywnych i pracowitych. W planie obowiązkowych lekcji jest innowacyjny przedmiot uzupełniający: "Ekonomia w praktyce". To dobrze zaplanowane projekty, np. Biznesplan hostelu, Ekonomia w przedszkolu, Kapsuła czasu.

Szkoła angażuje uczniów w promocję, młodzi tworzą swoje portfolia, które później pomagają znaleźć pracę. Ponieważ pomysły uczniów wymagają finansów, to samodzielnie - z sukcesem! - pozyskują oni sponsorów wśród lokalnych firm . Kształcą dzięki temu umiejętności komunikacyjne, negocjacyjne, uczą się autoprezentacji, nawiązują przydatne kontakty. Uczniowie jeżdżą na praktyki, do szkoły zapraszani są ciekawi przedsiębiorcy i ludzie, którzy odnieśli sukces, by inspirować i motywować młodych.

Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu ma ponad 120-letnią historię, a słynie z jakości kształcenia nastawionego na praktyczne zawodowe umiejętności potrzebne na rynku pracy. Jest prekursorem walki o rozwój szkolnictwa zawodowego w Polsce.

Pomimo niedawnych trendów na rynku edukacji i chwilowego zaniku szkół zawodowych, ZSEM stawiał na kształcenie zawodowe w specjalnościach takich jak: elektryk, elektronik, mechatronik, informatyk i teleinformatyk. Obecnie kształcenie zawodowe przeżywa renesans, a szkoła - dzięki wytrwałości i przemyślanej strategii oraz świetnej i zaangażowanej kadrze - odnosi sukcesy. Ogromne znaczenie odgrywa dobre wyposażenie pracowni, m.in. automatyki budynkowej. Szkoła dysponuje także pięcioma pracowniami informatycznymi, trzema teleinformatycznymi i czterema elektryczno-elektronicznymi. Wg rankingu "Perspektyw" placówka wiedzie prym wśród techników w Polsce. Na szczególną uwagę zasługują znakomite wyniki uzyskiwane w egzaminach zawodowych - zdecydowanie przewyższające średnie w kraju.

Zasady głosowania:
Na nominatów z poniższej listy można głosować drogą SMS-ową do 18 kwietnia 2015 r. do godziny 23.59.59 na następujących warunkach:

Głos oddaje się poprzez przesłanie SMS na numer 72355, w treści wpisując LIDER oraz symbol kategorii, w której przyznawana jest nagroda, po kropce wpisując numer wybranego kandydata wg listy opublikowanej poniżej, np. LIDERMM.1
Szczegółowa instrukcja znajduje się na stronie www.dziennikpolski24.pl.

Koszt wysłania SMS-a wynosi 2,46 zł z VAT; jeden wysłany SMS to 10 głosów w plebiscycie na daną kandydaturę; uczestnik plebiscytu może oddać dowolną liczbę głosów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski