Co za dziewczyny! Mamy ćwierćfinał

FIL
PIŁKA RĘCZNA. Wczoraj w meczu 1/8 finału rozgrywanych w Serbii mistrzostw świata kobiet Polska pokonała Rumunię i w środę zmierzy się w ćwierćfinale z Francją. Polska 31 (13) Rumunia 29 (17)

Polska: Gapska, Wysokińska - Wojtas 9, Grzyb 7, Kulwińska 6, Kudłacz 4, Niedźwiedź 2, Semeniuk-Olchawa 2, Koniuszaniec 1, Byzdra, Jochymek, Siódmiak, Stachowska, Stasiak, Szwed-Orneborg.

Rumunia: Tolnai, Ungureanu - Neagu 10, Bradeanu 6, Ardean-Elisei 4, Nechita 3, Manea 4, Buceschi 1, Marin 1, Chiper, Ciuciulete, Dinca, Perianu, Pintea, Pirvut, Tacalie.

Biało-czerwone zasłużyły na wielkie brawa. Nie były faworytkami, przegrywały przez większą część meczu, a jednak odniosły wspaniałe zwycięstwo.

Polki zaczęły mecz w dobrym stylu, prowadziły 2:0 i 4:3. Potem jednak zarysowała się lekka przewaga Rumunek. Nasze zawodniczki miały problem z rozgrywaniem akcji ofensywnych, w które wkradał się chaos, co wykorzystywały rywalki. Ostatni remis w pierwszej połowie był w 10 minucie (5:5).

Przewaga Rumunek wzrastała nawet do czterech goli (prowadziły 11:7, 12:8, 14:10 i 17:13). Nasza drużyna, głównie za sprawą rzutów z dystansu Alinty Wojtas, zmniejszała ten dystans, ale na przerwę schodziła ze stratą czterech bramek.

Po zmianie stron Polki zagrały o wiele lepiej. Wprawdzie początkowo znowu przegrywały czterema golami (19:23, 21:25 i 22:26), ale potem konsekwentnie odrabiały straty. Coraz lepiej w bramce spisywała się Małgorzata Gapska. Po golu Karoliny Kudłacz biało-czerwone wyrównały 26:26, a po golach Wojtas i Patrycji Kulwińskiej objęły prowadzenie (28:26), którego nie oddały już do końca gry.

W ćwierćfinale nasza drużyna zagra z Francją, która wczoraj pokonała Japonię 27:19. Francuzki w MŚ w 2011 roku w Brazylii zdobyły srebrny medal. W 2012 roku w IO w Londynie odpadły w ćwierćfinale, a w ME zajęły 9. miejsce.

W innych meczach 1/8 finału MŚ Niemki wygrały z Angolą (mistrz Afryki) 29:21, a Czarnogóra (mistrz Europy) przegrała z Danią (czwartą drużyną poprzednich MŚ) 21:22.

Pozostałe wyniki

1/8 finału MŚ. Wczoraj: Niemcy - Angola 29:21 (13:10), Francja - Japonia 27:19 (12:9), Dania - Czarnogóra 22:21 (11:12). Dziś: Węgry - Hiszpania, Brazylia - Holandia, Norwegia - Czechy, Korea Płd. - Serbia.