Cieszą trzy gole Sojdy

Piotr Pietras
III liga. Tarnowianie nie mieli żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa i prawdę mówiąc mogli wygrać w zdecydowanie wyższych rozmiarach. W trakcie meczu wypracowali sobie bowiem wiele sytuacji bramkowych i byli wyraźnie lepsi od rywali.

Unia Tarnów5 (2)
Nida Pińczów 0

Bramki: 1:0 Drozdowicz 4, 2:0 Sojda 13, 3:0 Sojda 73, 4:0 Drozdowicz 76, 5:0 Sojda 79.
Unia: Lisak - Jamróg, Więcek, Pawlak, WęgrzynI - Adamski (74 Świątek), Kazik (65 A. Ślęzak), Tyl (80 Szumlański), Sojda, Wójcik (65 Kuzdra) - Drozdowicz.
Nida: Zyguła - Gębski, Rechowicz, Szafraniec, Motyl - Karasek, Kołodziejski (77 Łuszcz), Mika, Bisikiewicz (65 Ciacia), Banaszek (88 Kempkiewicz) - P. Szczygieł (84 Ryński).
Sędziował: Konrad Kolak (Stary Sącz). Widzów: 300.

Unia rozpoczęła od mocnego uderzenia i szybko zaaplikowała przeciwnikowi dwie bramki. Najpierw Piotr Drozdowicz będąc sam na sam z bramkarzem Nidy zdobył gola strzelając "na raty". Kilka minut poźniej Dawid Sojda, wykorzystując zamieszanie przed bramką gości, znowu trafił piłką do siatki.

Jeszcze przed przerwą Sojda mógł zdobyć co najmniej dwie bramki; w 34 min z rzutu wolnego trafił bowiem piłką w słupek, natomiast tuż przed przerwą, będąc w dobrej sytuacji, spudłował. Sytuacji sam na sam z Adrianem Zygułą nie wykorzystał także Szymon Adamski.

Po zmianie stron zespół Nidy próbował zmienić niekorzystny wynik i śmiało ruszył do ataku. Gospodarze umiejętnie się jednak bronili i co chwilę wyprowadzali groźne kontry, którymi karcili przeciwnika. Wyjątkowo skuteczny tym razem był Sojda, kolejne trafienie na swoim koncie zaliczył także Drozdowicz.