Chiński set Renaty Gumuli

MLK
TENIS STOŁOWY. W 15. kolejce ekstraklasy kobiet pinpongistki Bronowianki przegrały z liderem tabeli KTS Forbet Tarnobrzeg, ale pozostawiły po sobie dobre wrażenie. Bronowianka Kraków I - KTS Forbet Tarnobrzeg 0-3

Antonina Szymańska - Jie Xu 0-3 (9-11,7-11,2-11), Renata Gumula - Qian Li 1-3 (12-10,8-11,6-11,5-11), Marta Piłka - Kinga Stefańska 1-3 (10-12,11-9,8-11,5-11).

Zawodniczki z Bronowic co prawda przegrały mecz 0-3, ale wynik spotkania nie odzwierciedla jego zaciętości. Wielokrotne drużynowe mistrzynie kraju z Tarnobrzega już przed meczem były faworytkami. Mają w swoich szeregach doskonale grającą Qian Li. Wygranie z nią chociaż jednego seta uważane jest za spore osiągnięcie. Dlatego szczególnie cieszy waleczna postawa Renaty Gumuli z Krakowa, która "urwała" Chince pierwszego seta, a w pozostałych też tanio skóry nie sprzedawała. Ze swej gry z inną Chinką Jie Xu jest też dosyć zadowolona Antonina Szymańska, która wygrała dwa ostatnie Ogólnopolskie Turnieje Klasyfikacyjne i szykuje się na mistrzostwa kraju, które odbędą się już za dwa tygodnie. - Na mecz wróciłam wprost ze zgrupowania w Grodzisku Mazowieckim, gdzie trenowałam z najlepszą drużyną męskiej ekstraklasy. Byłam trochę zmęczona i może nie zawsze zdążałam do piłek, ale za to poprawiłam skuteczność - powiedziała po spotkaniu Szymańska.

Pozostałe wyniki

GKS Gorzovia Gorzów - KS Stella Gniezno 3-0; LUKS Warmia Lidzbark Warmiński - Wanzl Scania Nadarzyn 2-3; KU AZS UE Wrocław - MKSTS Polkowice 1-3. Mecz 16. kolejki rozegrany awansem: GKS Gorzovia Gorzów - MKS Jedynka Magellan Łódź 3-0.

1. KTS Forbet Tarnobrzeg 14 28 42-4

2. MKSTS Polkowice 14 24 38-18

3. SKTS Sochaczew 14 18 33-20

4. LUKS Warmia Lidzbark Warm 14 18 35-27

5. GLKS Wanzl Scania Nadarzyn 15 16 29-28

6. GKS Gorzovia Gorzów 16 14 36-31

7. KU AZS UE Wrocław 15 14 28-31

8. KS Bronowianka Kraków 15 12 23-33