Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Chcą zmniejszyć stratę

Magdalena Uchto
Miechów. Sytuacja finansowa szpitala jest trudna. Poprawić ją ma między innymi rozwój oferty medycznej tej placówki.

Choć strata finansowa szpitala, w pierwszym półroczu tego roku, przekroczyła 1,5 miliona złotych, dyrektor Mirosław Dróżdż zaznacza, że jest szansa, iż uda się zakończyć rok z kwotą mniejszą niż kwota amortyzacji, która wynosi ponad milion złotych.

Zdaniem dyrektora, na poprawę sytuacji finansowej wpływ będzie miała przebudowa kontraktu. Szacuje, że z tego tytułu szpital z Narodowego Funduszu Zdrowia dostanie ok. 600 tys. zł.

Podejmowane są też działania, które mają służyć rozwojowi szpitala. Podkreśla, że mieszkańcy pozytywnie oceniają uruchomienie dodatkowej karetki pogotowia, która stacjonuje w Książu Wielkim.

– Ponadto zmieniona została organizacja opieki całodobowej. Dzięki staraniom starosty i moim, z tych usług mogą znów korzystać mieszkańcy gminy Gołcza. To spowodowało wyższy kontrakt. Dodatkowo w opiece całodobowej dyżuruje dwóch lekarzy. Pediatra przyjmuje w dni powszednie od 18 do 22, a w weekendy od 8 do 22 – wylicza dyr. Mirosław Dróżdż.

Zaznacza, że w szpitalu pojawili się nowi specjaliści – ortopeda, kardiolog i dermatolog, a od listopada na oddziale kardiologii pracę rozpoczną dwie lekarki. W najbliższych tygodniach możliwe już będzie wykonywanie badań na nowoczesnym tomografie komputerowym.

– Przetarg został rozstrzygnięty. W szpitalu będzie aparat o nieporównywalnie lepszej jakości niż ten, który był dotychczas – zapewnia dyrektor. Teraz usługi z zakresu tomografii będą świadczone przez szpital, a nie, jak w ostatnich latach, przez firmę zewnętrzną. Z badań będą mogli korzystać pacjenci oddziałów i poradni specjalistycznych. Realizowane będą również programy profilaktyczne.

Zmiany czekają też Szpitalny Oddział Ratunkowy, który od tego miesiąca jest kierowany przez nową ordynator – Joannę Sowizdraniuk. Dyrektor zapowiada, że udoskonalony zostanie tzw. triaż (system segregacji pacjentów). – To oznacza, że pacjenci – po zgłoszeniu do SOR – będą kwalifikowani do jednej z grup, w zależności od rodzaju schorzenia. Pacjent od razu będzie wiedział, jaki będzie czas oczekiwania na pomoc lekarską – wyjaśnia dyrektor.

Trwają prace przy tworzeniu oddziału rehabilitacji dzie­nnej oraz pododdziału rehabilitacji na oddziale chirurgii.

Po wysłuchaniu tych informacji radni powiatowi nie mieli żadnych pytań do dyrektora.

[email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski