Brązowy medal Marcina Cieślaka

PŁYWANIE. Uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie Marcin Cieślak (Warszawianka) wywalczył brązowy medal podczas I Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, które rozegrane zostały w Singapurze. To jedyny krążek polskich pływaków w tej imprezie.

Podopieczny Marii Jakóbik uzyskał 3. wynik w finale swej koronnej konkurencji - 200 m stylem motylkowym (na tym dystansie jest mistrzem Europy juniorów, a podczas niedawnych ME seniorów był 5.). Wygrał Węgier Bence Biczo, który wyprzedził Polaka o prawie 2 sekundy. Wcześniej Cieślak był bardzo blisko podium w rywalizacji tym stylem na o połowę krótszym dystansie. Zajął 4. miejsce, a do trzeciego Serba Velimira Stjepanovicia stracił tylko 0,01. Najszybszy w tym biegu był Koreańczyk Gyuecheol Chang.

W Singapurze startował także kolejny z uczniów podwawelskiej SMS - Mateusz Wysoczyński (Jordan Kraków). Również zakwalifikował się do finału, choć nie udało mu się stanąć na podium. W rywalizacji na 50 m stylem grzbietowym zajął 7. miejsce. Z kolei na 200 m tym stylem finiszował na 8. pozycji. Ponadto na 100 m odpadł w półfinale.

W pierwszej w historii młodzieżowej olimpiadzie wystartowało 3,5 tys. uczestników w wieku 14-18 lat. Polskę reprezentowało 43 zawodników.

(ART)

Ciekawa jesień

W sierpniu małopolskich pływaków czekają jeszcze mistrzostwa Polski na wodach otwartych, a jesień zapowiada się niezwykle ciekawie. W Krakowie w dniach 16-17 października odbywać się będzie Grand prix i Puchar Polski, a w listopadzie planowane są zimowe mistrzostwa Polski w Szczecinie, a po nich mistrzostwa Europy na basenie 25 metrowym.