Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bolechowski za Pulita. Zmiana nie zaskoczyła

Grzegorz Skowron
Grzegorz Skowron
Przemysław Bolechowski
Przemysław Bolechowski fot. archiwum
Media. Marcin Pulit nie jest już prezesem Radia Kraków. Jego miejsce zajął Przemysław Bolechowski, wieloletni dziennikarz tej rozgłośni w Zakopanem.

O tym, że dojdzie do zmiany szefa Radia Kraków, wiadomo było od kilku tygodni. Ale na początku na nieoficjalnej giełdzie kandydatów na prezesa lokalnej rozgłośni nie pojawiało się nazwisko Przemysława Bolechowskiego. Decyzja o tym, że to on zostanie następcą Marcina Pulita, zapadła w Ministerstwie Skarbu pod koniec stycznia.

Jako jedyny poinformował o tym wówczas „Dziennik Polski”. Wczoraj nominacja została ogłoszona.

Marcin Pulit nie chciał komentować decyzji ministra skarbu. Wczoraj na radiowym profilu na Facebooku poinformował o swoim odejściu, ale... nie napisał, kto będzie jego następcą. A na nasze pytanie, co będzie robił w przyszłości, odparł tylko: - To moja prywatna sprawa.

Od kilku tygodni pojawiają się nieoficjalne informacje, że Pulit może wystartować w konkursie na dyrektora Teatru Słowackiego w Krakowie. On sam w rozmowach ze znajomymi temu zaprzecza. Zanim został prezesem Radia Kraków, był dyrektorem biura spółki Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice. Wcześniej był dziennikarzem, karierę zaczynał w Radiu Dobra Nowina diecezji tarnowskiej, w Radio Kraków pracował przez 12 lat.

Jego następca współpracuje z tą rozgłośnią od 2003 r. W latach 2010-2011 Przemysław Bolechowski pełnił funkcje dyrektora programowego i zastępcy redaktora naczelnego Radia Kraków. Wcześniej i później był korespondentem w Zakopanem. W przeszłości kierował też redakcją muzyczną zakopiańskiego Radia Alex, pracował również w Radiu Echo. Na stronie internetowej stacji napisano o nim: „Z wykształcenia politolog z zamiłowania entomolog i badacz tatrzańskiej fauny i flory z uwzględnieniem turystów”.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że minister skarbu wymienił tylko prezesa Radia Kraków. Rada Nadzorcza nadal pracuje w składzie, powołanym jeszcze przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, czyli za rządu PO. Tyle, że liczy pięć osób, a wedle ustawy zmienionej przez PiS powinna liczyć trzy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski