Biegacz z Olkusza walczył w mistrzostwach świata

Adrian Wojtacha wystartował w MŚ w biegach górskich
Adrian Wojtacha wystartował w MŚ w biegach górskich archiwum IKS Olkusz
Kolejne udane występy zanotowali biegacze IKS Olkusz. Swojego reprezentanta mieli także w mistrzostwach świata.

Czempionat w biegach górskich odbył się w Walii, w miejscowości Betws-y-Coed. W rywalizacji juniorów (8,9 km) startował Adrian Wojtacha, który zajął 38. miejsce i był trzecim z polskich zawodników (Mateusz Celak z Opoczna był 12.) Złoto zdobył Turek Ferhat Bozkurt, do którego olkuszanin stracił 4.27 min. Drużynowo nasza reprezentacja zajęła 8. lokatę, zwyciężyła Turcja.

Olkuszanie z powodzeniem startowali w lekkoatletycznych mistrzostwach Małopolski dzieci i młodzików, które odbyły się w Krakowie. W tej ostatniej kategorii złoty medal w biegu na 1000 m zdobył Kamil Wichary (2.47,77). Zapewnił też sobie miejsce w reprezentacji województwa na mistrzostwa Polski młodzików - Mały Memoriał im. Janusza Kusocińskiego w Radomiu. Ponadto w Krakowie Karolina Kwapisz na tym dystansie młodziczek sięgnęła po brąz (3.14,39).

W Wadowicach odbył się 36. Ogólnopolski Bieg Powsinogi na dystansie 5 km, który wygrał Emmanuel Wojtacha.

Trenerem olkuskich biegaczy jest Kazimierz Chechelski, a jego pomocnikiem Jakub Sowiński.