Wieliczanki na podium

Pawel Panus
Pawel Panus
Udany finał wojewódzki juniorek w Starym Sączu mają za sobą podopieczne trenera Jana Mazura, zdobywając brązowy medal awansowały do rozgrywek centralnych.

W trzydniowych zmaganiach najpierw wygrały 3:0 z zespołem z Tarnowa, następnie przegrały z gospodarzem turnieju Popradem Stary Sącz. W półfinale stoczyły zacięty pojedynek z zespołem Wisły Kraków, przegrywając go 2:3. Emocji na tym spotkaniu licznie zgromadzeni kibice z Wieliczki mieli bardzo dużo. Pierwszy set przegrany 20:25, drugi wygrany 25:17, trzeci przegrany 19:25, czwarty wygrany 25:23, piąty przegrany 18:20. Najbardziej dramatyczna dla Wieliczki, była bardzo wyrównana piąta partia, w końcówce której dzięki bardzo dobrym zagrywkom kapitan Olgi Stasiak MKS MOS osiągnął prowadzenie 14:11, niestety zabrakło odrobinę szczęścia set zakończył się wynikiem 20:18 dla Wisły Karków i to ona została drugim finalistą. Pierwszym był Poprad Stary Sącz, który wygrał z Kęczaninem Kęty.
W meczu o brązowy medal i awans do ćwierćfinałów MKS MOS Wieliczka zagrał z bardzo walecznym i chyba najlepiej grającym w obronie zespołem z Kęt, ale to było za mało na dobrze dysponowaną Wieliczkę. Zwycięstwo 3:0 – radość, medale i wyróżnienia. Wyróżnioną zawodniczką z zespołu została kpt. Olga Stasiak. Najlepszą rozgrywającą turnieju została wybrana Urszula Mazur. Jak podkreśla trener Jan Mazur, cały zespół zasługuje na wyróżnienie, bo mimo braku kontuzjowanej Weroniki Halverscheid, a w sobotnich meczach z Popradem i Wisłą atakującej Marii Maszek, zdobyliśmy medal i mało brakowało do zrobienia niespodzianki.
MKS MOS: Olga Stasiak, Urszula Mazur, Weronika Ochońska, Klaudia Wesół, Nadia Adamczyk, Maria Maszek, Magda Siuda, Natalia Dubiel, Agnieszka Starowicz, Monika Zając, Patrycja Huk, Agnieszka Drej.