Krystyna Guzik znów na podium Pucharu Świata!

Tomasz Bochenek
Krystyna Guzik
Krystyna Guzik Mike Ridewood
Krystyna Guzik zajęła 3. miejsce w biathlonowym sprincie w Presque Isle! Ten świetny wynik może zaowocować kolejnym, bo jutro wyścig na dochodzenie.

Guzik zbliża się do mistrzostw świata (pierwsza połowa marca w Oslo) w znakomitej formie. W ubiegłym tygodniu zajęła przecież drugie miejsce w sprincie w kanadyjskim Canmore. Dziś po raz czwarty w karierze wspięła się na podium zawodów o Puchar Świata.

Biathlonistka z Czerwiennego biegła z numerem 20., była bezbłędna w obu strzelaniach. Gdy dotarła na metę, na trzecim miejscu, musiała czekać na to, co zrobią rywalki. Strachu napędziła jej zwłaszcza Marie Dorin-Habert, Francuzka, która po pierwszym strzelaniu miała najlepszy międzyczas, ale w "stójce" popełniła jeden błąd, musiała przebiec karną rundę. Potem goniła, goniła podium, ale z Krystyną Guzik przegrała o 1,4 sek.

Bieg wygrała liderka PŚ, Czeszka Gabriela Soukalova. O 17,8 sek. wyprzedziła Amerykankę Susan Dunklee (obie były bezbłędne na strzelnicy) i o 19,1 sek. reprezentantkę Polski. Te różnice znajdą odzwierciedlenie na starcie piątkowego biegu na dochodzenie (godz. 19.10).

Bieg kobiet na 7,5 km: 1. Gabriela Soukalova 20.02,2 (0 rund karnych), 2. Susan Dunklee (USA) 17,8 (0), 3. Krystyna Guzik 19,1 (0)... 17. Magdalena Gwizdoń 1.09,3 (1), 52. Weronika Nowakowska 2.19,9 (3), 62. Monika Hojnisz 2.36,2 (3).

Klasyfikacja PŚ: 1. Soukalova 823 pkt... 12. Guzik 421, 15. Gwizdoń 345, 23. Hojnisz 285, 62. Nowakowska 35, 95. Kinga Mitoraj 2.