Złote medale dla weteranów z Podhala

Na warszawskim torze Stegny rozegrane zostały mistrzostwa Polski weteranów w łyżwiarstwie szybkim. Kilka medali, w tym złote, zdobyli zawodnicy z Podhala.

Trzy miejsca na podium w rywalizacji mężczyzn wywalczył Ireneusz Kubin (SNPTT 1907 Zakopane). Zwyciężył w biegach na 1500 m (2.24,42) i 3000 m (5.00,44), a na 500 m uzyskał drugi czas (47,67). Ponadto w biegu drużynowym w ekipie startującej pod szyldem SNPTT 1907, jadąc wraz z Włodzimierzem Stecem i Maciejem Jędrysiakiem, przypadło mu 3. miejsce.

Wśród kobiet dwie zawodniczki z Podhala uplasowały się w czołówce. Zakopianka Cecylia Pandyra (Masters) okazała się najlepsza na 1500 m (2.50,22), a po srebro sięgnęła na 500 m (55,24) i 1000 m (1.50,58); w tych dwóch konkurencjach wygrała Iwona Żarczyńska-Gondek (Stegny Warszawa). Trzy razy trzecia była inna zawodniczka z naszego regionu, Beata Urbańska (Masters). Wspomniane panie utworzyły zespół, który wygrał bieg drużynowy (na starcie stanęły tylko dwie ekipy).