Kto pierwszy w tym roku strzeli gola bramkarzowi Proszowianki?

Aleksander Gąciarz
Sport. W trzecim tegorocznym sparingu Proszowianka pokonała w Wieliczce Kaszowiankę 1-0. Jedynego gola w pojedynku z wiceliderem II grupy krakowskiej okręgówki zdobył po przerwie Dawid Porębski.

Był to trzeci z kolei pojedynek, w którym podopieczni Łukasza Gorszkowa nie stracili gola. Trener zdecydował się tym razem na grę w ustawieniu 4-4-2.

Ponieważ miał do dyspozycji aż 21 zawodników, po przerwie wymienił niemal całą jedenastkę. W zespole zabrakło tylko Prochwicza (trenował indywidualnie) i chorego Jelonkiewicza. Jedynego gola zdobył uderzeniem z woleja młody Porębski. Proszowianie mieli jeszcze kilka okazji bramkowych, ale nie byli skuteczni.

Po meczu trener Gorszkow był zadowolony z organizacji gry w defensywie (Kaszowianka nie zagroziła zbyt wiele razy bramce proszowian), zwracał jednak uwagę na zbyt wiele strat piłki.

Skład Proszowianki: Zawartka - Grzegorczyk, Głąbicki, Orłowski, M. Bździuła - T. Przeniosło, Krówczyński, A. Przeniosło, Mach - M. Przeniosło, Stanek oraz Czarnecki, Wrona, Bienias, Porębski, Perzowski, K. Bździuła, Skalski, Barczuk, Filipek, Kozerski .

Kolejnym rywalem Proszowianki będzie TS Węgrzce. Mecz zostanie rozegrany w sobotę w Krakowie.