I liga piłkarek ręcznych. Trening rzutowy olkuszanek

(ŻUK)
W meczu liderującego w tabeli zespołu z Olkusza z outsiderem emocji było niewiele.

AZS AWF Warszawa - SPR Olkusz 25:37 (10:18)

Bramki: Joszczuk 6, Pożoga 3, Rzeszotek 3, Adamowicz 3, Olejnik 2, Skoczeń 2, Pawłowska 2, Gutowska 2, Bryl 1, Nieścioruk 1 - Zacharska 6, Nowak 6, Zub 5, Leńczuk 5, Wcześniak 4, Przytuła 4, Kantor 4, Chruścińska 2, Wójcicka 1.

Olkuszanki nie pozostawiły miejscowym złudzeń, od początku obejmując kontrolę nad tym spotkaniem. Do 20 min przewaga zespołu z Olkusza nie była jeszcze tak znaczna, przyjezdne wygrywały 9:6. W ciągu kilku minut szczypiornistki z Olkusza wypracowały sobie jednak bezpieczną przewagę, wychodząc na prowadzenie 16:9.

W drugiej połowie trener zespołu z Olkusza Marcin Księżyk mógł wpuścić na parkiet te szczypiornistki, które z reguły grają mniej. Największa przewaga SPR-u była w 51 min (32:18).

- Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe - mówi drugi trener olkuszanek Mirosław Gawęda. - Nie wykorzystaliśmy bowiem jeszcze wielu doskonałych okazji.

Trenerzy nie mogą jednak narzekać, ich podopieczne umocniły się na prowadzeniu w I lidze. W środę czeka ich mecz w ramach Pucharu Polski w Kielcach z Koroną Handballem. Stawką jest awans do ćwierćfinału, gdzie czeka rywal z ekstraklasy.