Zwycięstwa pływaków z Nowego Sącza i Limanowej w Lidze Dzieci

W drugiej rundzie Ligi Dzieci, która odbyła się w Tarnowie, pływacy z regionu sądeckiego zdobyli 17 medali.

Na 25-metrowym basenie rywalizowano w kategorii 10 i 11 lat. Ekipa STP Nowy Sącz w obu przypadkach zmagania zakończyła na 2. pozycji w klasyfikacji medalowej, ustępując tylko SMS Galicji Kraków. Łączy dorobek sądeczan to 12 krążków: 5 złotych, 2 srebrne i 5 brązowych.

Indywidualnie wyróżnił się Wojciech Nowak, który w młodszej grupie dwukrotnie był najlepszy: na 50 m stylem klasycznym (42,09) i 100 m zmiennym (1.26,80). Do tego był w zwycięskiej sztafecie STP i w rankingu medalowym, wspólnie z Martyną Piotrowicz (SMS Galicja), zajęli 1. miejsce (oboje zdobyli po 3 złota).

Klub Limanowa-Swim wywalczył 5 krążków: 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy. Te z najcenniejszego kruszcu trafiły do Kacpra Sewielskiego, który zwyciężył wśród 10-latków na 50 m stylem dowolnym (32,35) i 50 m grzbietowym (37,47).