Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Przemiany" czyli teatr w ciągłym ruchu. Teatr Groteska zaprasza 27, 28 i 29 listopada!

red.
Najciekawsze teatralne wydarzenia powstają na skraju rozmaitych gatunków sztuki. „Przemiany” łączą w jednym spektaklu teatr tańca i teatr plastyczny. Realizacje tego typu rzadko spotyka się na polskich scenach. Tych, którzy wybiorą się na spektakl czeka obcowanie ze sztuką na najwyższym poziomie i wyrafinowaną estetyką: pięknem tancerzy w ruchu, intrygującą muzyką i malarskimi projekcjami. Ekspresyjne kostiumy i maski nadają choreograficznym układom szczególnego wyrazu.

Barwna opowieść bez słów
W „Przemianach” ze sceny nie padają słowa, narrację spektaklu tworzą niezwykle sugestywne, ruchome obrazy. Są Ona i On, i uczucie, które ich łączy, a także odwieczne koło historii, któremu muszą stawić czoła. To spektakl o tkwiącej w człowieku ogromnej sile, by nieustannie dążyć do szczęścia na przekór tego, co na co dzień gotuje mu los.

Mocne i niezapomniane doznania
To teatr uniwersalny, który dociera bezpośrednio do osobistych przeżyć widza. Każda scena spektaklu pełna jest metafor i symboli, co daje szerokie pole interpretacji. Teatr, w którym sensy dopowiada się indywidualnie, uruchamia całą gamę emocji i wzruszeń.

Klasyka i niesamowite wizualizacje
„Przemiany” łączą to co klasyczne i tradycyjne w sztuce teatru, z tym co w niej nowatorskie. Rozwój to przecież stałe poszukiwanie i łączenie starego z nowym. Starą szkołę opowiadania historii wzbogaca tu współczesny teatr tańca, w którym dominuje abstrakcja. W przedstawieniu obecne są także liczne odniesienia do dziejów i kultury europejskiej.

Twórcze spotkanie – dynamiczny spektakl
Adolf Weltschek (reżyser) i Małgorzata Zwolińska (scenograf) to twórczy tandem znany m.in. z realizacji przedstawienia „Hommage à Chagall”, wielokrotnie nagradzanego i wystawianego w wielu krajach Europy spektaklu. Do współpracy zaprosili światowej sławy brytyjską choreografkę Caroline Finn. W spektaklu występuje dziewięciu niezwykle uzdolnionych polskich tancerzy, szerokiej publiczności znany jest zapewne zwycięzca 6.edycji „You Can Dance” Dominik Olechowski.

Dzięki zderzeniu wszystkich tych osobowości twórczych powstał spektakl niesłychanie dynamiczny. W rezultacie tego spotkania powstał spektakl teatru formy o wyjątkowej urodzie i niespotykanej sile wyrazu. Wzajemnie dopełniają się tu różnorodne środki ekspresji: scenografia, kostium, światło, projekcje multimedialne, muzyka i w końcu ekspresyjny ruch znakomitych Tancerzy. Wszystkie one służą tej samej opowieści, wszystkie oddziaływają na zmysły i na emocje widza. Kostium i przestrzeń definiują ruch, ruch definiuje przestrzeń i kostium, jedno prowadzi i inspiruje drugie.

Ta propozycja uczestniczenia w równoległym obok teatru dramatycznego, a przecież równie bogatym teatrze formy, będzie dla krakowskiej widowni wyjątkowym spotkaniem ze sztuką teatru i Artystami na najwyższym poziomie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski