Krakowscy strzelcy w krajowej czołówce

Reprezentanci krakowskich klubów znaleźli się w czołówce zawodów klasyfikacyjnych w broni pneumatycznej - Baltic Cup, które odbyły się w Łebie.

W pistolecie juniorów do 8-osobowego finału dostał się Jerzy Pietrzak (Wawel, 565 pkt), zajmując w nim 3. miejsce. Lepsi byli Szwed Oscar Nilsson i Oskar Miliwek (Zawisza Bydgoszcz). Drugą próbę krakowianin też ukończył na 3. pozycji (do finału dostał się z wynikiem 566 pkt), za najlepszym Nillsonem i Łotyszem Laurisem Strautmanisem.

W pistolecie pneumatycznym seniorów naszym zawodnikom nie udało się awansować do finału. Rafał Blasczok (Wawel) zajął 9. miejsce (564 pkt), 11. był Przemysław Dopart (ZO LOK, 561). W drugim strzelaniu zajęli odpowiednio 13. (558) i 11. lokatę (567).

W pistolecie kobiet 9. i 16. miejsce zajęła Dominika Mędrala (Wisła), w obu przypadkach zdobyła 371 pkt. Najpierw wygrała Klaudia Breś (Zawisza), wynikiem 201,7 pkt ustanawiając w finale rekord Polski, później najlepsza była Joanna Tomala (Flota Gdynia), była zawodniczka Promienia Bochnia.

W karabinie seniorów 9. miejsce zajął Marcin Królikowski (Wisła, 609,3).