Dziewięć medali niepołomiczan

Jerzy Filipiuk
Dziewięć medali zdobyła 10-osobowa ekipa Niepołomickiego Klubu Kyokushin Karate podczas ogólnopolskiego turnieju dzieci i młodzieży Giedlarowa Cup.

W zawodach wzięło udział 146 zawodników i zawodniczek z 16 klubów. Podopieczni trener Wiesława Krosty spisali się bardzo dobrze, nie po raz pierwszy potwierdzając wysokie umiejętności.

Na najwyższym stopniu podium stanęła Justyna Krosta, która okazała się najlepsza w kata. Także w kata Mateusz Cenda był drugi, a Sandra Maśnica i Kacper Walczak zajęli trzecie miejsca.

W kumie semi-contact (walki z lekkim kontaktem) w kat. 50 kg Martyna Kubik była druga, a Justyna Krosta i Oliwia Szewczyk trzecie, w kat. 40 kg Aleksandra Pieprzyca trzecia, a w kat. 25 kg Mateusz Centa drugi.

Ten ostatni, 8-latek, był najmłodszym zawodnikiem niepołomickiego klubu. Tym bardziej na uwagę zasługuje fakt, że dwukrotnie stawał na podium.