I liga siatkarzy. Zwycięstwo Bochni

Roman Kieroński
Zespół Contimaksu Bochnia rozpoczął mecz słabo, ale ostatecznie wyjechał z Lublina z kompletem punktów.

LKPS Lublin - Contimax MOSiR Bochnia 1:3 (25:20, 16:25, 20:25, 21:25)
Contimax: Habel,Samborski, Stajer, Konieczny, Kącki, Zmarz, Luks (libero) oraz: Grajoszek, Jarzyna, Ściślak.

Pierwszy set nie zapowiadał pewnego zwycięstwa gości. Lublinianie rozpoczęli mecz bardzo ryzykując. Mocną zagrywką zdobywali jednak kolejne punkty, bo bocheńscy siatkarze mieli w tej części gry ogromne kłopoty z przyjęciem i obroną.

W drugiej partii sytuacja na boisku uległa diametralnej zmianie. Skoncentrowani tym razem goście bardzo szybko objęli prowadzenie 5:1, a największy w tym udział miał, zdobywający punkty skutecznym blokiem, środkowy Konrad Stajer. Bocheńscy siatkarze ustrzegli się też prostych błędów i zwycięsko zakończyli drugą partię.

Trzeci set był niemal kopią poprzedniego. Podopieczni trenera Roberta Banaszaka rozpoczęli tym razem od prowadzenia 6:2, a największy w tym udział miał świetnie serwujący Paweł Samborski. Wywalczonej na początku przewagi goście już nie roztrwonili. Nieoczekiwanie trochę nerwowo było w czwartym secie, ale ostatecznie zespół z Bochni odniósł zwycięstwo za trzy punkty.