Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Miejsca parkingowe dla mieszkańców? [WIDEO]

Miejsca parkingowe dla mieszkańców? [WIDEO]

Mieszkańcom ścisłego centrum bardzo trudno znaleźć miejsca postojowe Mieszkańcom ścisłego centrum bardzo trudno znaleźć miejsca postojowe

Mieszkańcom ścisłego centrum bardzo trudno znaleźć miejsca postojowe (© fot. andrzej wiśniewski)

Polityka. Startujący do Sejmu z list PO Grzegorz Lipiec proponuje zmianę w ustawie o drogach publicznych, tak aby można było wyznaczać miejsca parkingowe tylko dla kierowców z danej dzielnicy.
- Teraz mieszkańcy muszą rywalizować z turystami o miejsca parkingowe i niestety przegrywają - nie kryje przewodniczący Rady Dzielnicy I Tomasz Daros. Podkreśla, że najtrudniejsza sytuacja jest na Kazimierzu, ale również w obrębie Starego Miasta znalezienie wolnego miejsca parkingowego jest sporym wyzwaniem. - To nie tylko dotyczy Dzielnicy I, ale również okolic osiedla Podwawelskiego i Krowodrzy Górki - dodaje Grzegorz Lipiec.

Grzegorz Lipiec, radny miejski Aleksander Miszalski i przewodniczącego Dzielnicy I Tomasz Daros

Autor: Piotr Drabik

Proponuje on zmianę ustawy o drogach publicznych, która da władzom lokalnym możliwość wyznaczenia miejsc parkingowych dostępnych tylko dla mieszkańców. - Europejskie miasta, takie jak Praga czy Florencja, od lat korzystają z takiego rozwiązania - argumentuje radny miejski Aleksander Miszalski.

Zdaniem pomysłodawców projektu w Krakowie mogłyby powstać trzy typy miejsc parkingowych - tylko dla mieszkańców danej dzielnicy, dla pozostałych kierowców z Krakowa oraz dla turystów i osób dojeżdżających do miasta, np. studentów. We wszystkich tych przypadkach zmianie nie uległyby opłaty związane ze strefą parkowania.

Lipiec obiecuje, że jeśli znajdzie się w sejmowych ławach, to będzie lobował za tymi zmianami, które w jego ocenie przyniosą same korzyści. - Nowe parkingi miejskie stoją puste, bo korzystanie ze strefy jest tańsze. Teraz nadarza się okazja, aby parkingi park&ride spełniły w końcu swoją rolę - podsumowuje kandydat PO.
17

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

proponuje się wyrzucić auta z chodników na jezdnię

0 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

huop (gość)  •

tam jest ich miejsce przecież

odpowiedzi (0)

skomentuj

Korytnicy

+3 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

2th (gość)  •

Dziwie się dziennikarzom ,że uczestniczą w takich przedstawieniach na ,których więcej jest dziennikarzy niż osób zainteresowanych hasełkami korytników .

Cwaniaczki ,którzy lubią gadać znaleźli sposób na wygodne życie za pieniądze podatników .Gdy się dostaną do parlamentu wiodą dostatnie życie praktycznie nie pracując tylko gadając .

Więc plotą do ludzi co tylko się da ,żeby obiecać poprawę i zdobyć głosy a później kroją kasę dla siebie i swoich mocodawców.

Proszę się zastanowić i pomyśleć ,jakie to żałosne . Stanęli w szeregu i z kartki czytają do kamery jakieś brednie ,nawet nie wiedzą ,że to co chcą zmieniać jest już uregulowane .W większości to wciąż te same gęby ,które boją się oderwania od koryta ,tzw. korytnicy .

Uważam,że dla uzdrowienia naszego państwa trzeba wybrać ludzi nowych ,bo ci którzy byli już się nażarli z koryta podatników i pora ,żeby się wzięli za prawdziwą robotę i wówczas zobaczymu ,czy co miesiąc będzą mieli 15 tys netto dochodu ,skoro takie orły.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Przyjezdna wiocha

+4 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

tje (gość)  •

To są skutki promocji Krakowa za wszelką cenę .Po co ?Ano po to ,żeby developerzy zarobili miliardy na biurowcach i mieszkaniach a knajpiarze i hotelarze zbijali kabzę na piwsku i noclegach.

Kraków to miasto w którym może mieszkać najwyżej 400tys ludzi a teraz jest milion ! Więc jak tu normalnie żyć !
Słoiki przyjeżdżają tutaj do pracy bo zarabiają na usługach 3 razy tyle ile na wsi .

Wystarczy zobaczyć jakie rejestracje przyjeżdżają do Krakowa z brygadami tynki,gładzie flizowanie , KBR,KLI,KOL,KMI itd.

Wymiana oleju z filtrami w Krakowie 50zł na wsi 20 zł .

Toteż parobek spod Wieliczki wynajmuje garaż na ul.Głowackiego i zamiast 20 zł bierze 50 zł i codziennie dojeżdża samochodem do Krakowa .Takich są tysiące więc tworzą się korki .Wystarczy na alejach sprawdzić ile jest rejestracji KR.

Do tego dodać studencką stonkę ,która zerwała się z ojcowskiego łańcucha na wsi i imprezuje w Krakowie w wynajętych mieszkaniach i mamy cały chlew w jaki Kraków zmienili urzędnicy .

skomentuj

Pelna zgoda

+2 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Krakauer (gość)  •

W 100% ZGADZAM SIE ZE WSZYSTKIM co zostalo powyzej napisane. Problem oczywiscie jest jeszcze bardziej zlozony, ale co by nie napisac Krakow cierpi przez " sloje " nie tylko przez brak parkingow.

odpowiedzi (0)

skomentuj

następny

+3 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

słoik (gość)  •

Chlew to masz w głowie.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Goracy temat.

+3 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Krakauer (gość)  •

Jest faktem, ze mieszkancy srodmiescia, oraz przyleglych dzielnic codziennie przezywaja dyskomfort parkowania blisko domu. Cos z tym trzeba zrobic. Fakt, sloiki zawalily Krakow niemieckim zlomem i jako lokatorzy blokowisk jezeli juz, to powinni parkowac tylko w okolicach swojej noclegowni. Rozwiazanie problemu pewnie nastapi po wyborach.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Panowie Lipiec, Miszlski i Daros

+4 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Przekombinowane te Wasze pomysły (gość)  •

Prościej trzeba - po co turysta ma wjeżdżać do miasta, parkować i smog robić?
Po dojechaniu do granic miasta na parkendrajdy towarzystwo skierować, tam za stosowną opłatę - jakieś 500-700 zł od łebka - kino samochodowe można urządzić, pokazać kilkugodzinny film 8D o atrakcjach miasta, można też Macbułę dodać, wręczyć folder o Krakowie z ulotkami wyborczymi panów oraz obwarzanek i do domów odesłać. Wszyscy będą zadowoleni. Turyści - w korkach stać nie będą, czas miło spędzą i o mieście się czegoś dowiedzą. Mieszkańcy - auta zaparkują jak lubią, gąb obcych nie muszą oglądać. No i Panowie - za pomysł świetny i rozwiązanie najważniejszych problemów nagroda od wyborców będzie.

odpowiedzi (0)

skomentuj

auta

+5 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

krakus od wiekow (gość)  •

Kurwica mnie od lat trzepie .Ja nie mam miejsca na chodniku!Stoja te zardzewiale gowna i matki z wozkami czy tez piesi gdy chca osiagnac cel musza schodzic na ruchliwa jezdnie !to jest karygodne .Nie szanuje sie tez naszych poprzednikow -ci ktorzy nam dali mozliwosc poruszania sie od punktu do punktuw miescie .Widze tu wine policjii i zasranych krakowskich "rzadcow" Ci dopuscili do tego Bajzlu!!!! Prymitywy !!!

skomentuj

A ramol

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

to (gość)  •

od kiedy?

odpowiedzi (0)

skomentuj

ha ha ha

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gość (gość)  •

Od zawsze;)

odpowiedzi (0)

skomentuj

Policja i Straz Mieska

0 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

POlozyla na wszystko lage (gość)  •

a co sie po osiedlach dzieje to juz ludzkie pojecie przechodzi. Wszystkie chodniki zajete , dojscia do blokow , parkuje swolocz i holota na drogach pozarowych ! A miejsca garazowe pod blokami puste , bo stac takiego na mieszkanie ale na miejsce parkingowe za pare tysiecy juz nie.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kolejny głupkowaty pomysł PO

+2 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gosc (gość)  •

Pomyśleć że takie barany są radnymi, ręce opadają.

skomentuj

pomysl dobry

+2 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

baranie (gość)  •

bo sloje i lemingi parkowac nie umieja i nawet sie im nie chce samochodow przerejestrowac. Rece opadaja ze takie pierdoly przed wyborami opowiadaja.

odpowiedzi (0)

skomentuj

inny projekt

+3 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gość (gość)  •

Po prostu za dużo krakusów ma samochodów. Trzeba złożyć projekt który będzie co drugiemu krakusowi odbierał prawo posiadania samochodu, korki się zlikwiduje,
część smogu i hałasu, bo to jest skandal, że tyle samochodów jest w Kr, co nie potrafią
korzystać ze swojej komunikacji miejskiej, tylko tyłki w samochodach wozić? 90% samochodów to rejestracja Kr !!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Mieszkanie gminne dla każdego posiadacza telewizora i łóżka

+5 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

psychiatra (gość)  •

Jeżeli Lipiec i jemu podobni uważają, że każdy mieszkaniec Krakowa powinien dostać od gminy darmowe, albo prawie darmowe miejsce do parkowania, to powinien razem ze swoimi partyjnymi kolegami wprowadzić przepis dający każdemu posiadaczowi telewizora i łóżka mieszkanie gminne, no bo przecież ci ludzie muszą mieć odpowiednie miejsce gdzie będą wygodnie oglądać TV.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Jestem ZA

+3 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

psychiatra (gość)  •

Kraków powinien zostać podzielony na 18. dzielnic ogrodzonych murem, fosą i zasiekami. Poruszanie samochodem pomiędzy dzielnicami powinno odbywać za specjalnymi przepustkami wydawanymi przez Towarzysza Komisarza powoływanego przez radę miasta Krakowa po uzyskaniu pozytywnej opinii posła Lipca. Wszystkie osoby nie mieszkające w danej dzielnicy Krakowa mogłyby bez opłaty i bez jakichkolwiek wyjątków (np. radni, urzędnicy, posłowie, ministrowie, premier, Prezydenci: RP, USA i Rosji, czyli wszyscy, Papież Franciszek także) poruszać się po Krakowie piechotą albo najlepszą w Polsce komunikacją miejską. Za stosowną opłatę, wynoszącą 12 złotych za godzinę (proponowana minimalna stawka zapłaty za pracę), czyli dostępną dla każdego, Towarzysz Komisarz mógłby wydawać przepustki godzinowe na wjazd. W przypadku wjazdu bez uprawnienia winowajcy groziłaby grzywna w wysokości 1,2 tys. zł, którą można by zamienić na obowiązkowe 10-cio godzinne spotkanie z posłem Lipcem organizowane w każdą niedzielę na stadionie Wisły.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Bzdury i karierowiczostwo

+4 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

j,yr (gość)  •

Ręce opadają słuchając ludzi ,którzy wypowiadają się tylko po to , aby dostać się do budżetowego koryta i nie mają zielonego pojęcia o dziedzinie o której mówią. Podpowiadają im urzędnicy nieudacznicy ,którzy już tyle chaosu wprowadzili w parkowaniu pojazdów a jednocześnie nie rozwiązali żadnego problemu .Przegrali tylko cały szereg spraw w sądach ,które uchylały jako bezprawne ich idiotyczne pomysły organizacyjne dotyczące parkowania .

Otóż panie Lipiec , aby wyznaczyć miejsca parkingowe dla określonej grupy użytkowników pojazdów nic nie trzeba zmieniać a na pewno nie w ustawie o drogach publicznych .

To jest zadanie z zakresu zarządzania ruchem na drogach ,czyli ustawy prawo o ruchu drogowym z aktami wykonawczymi .

Nie jestem pewien ,ale czy Miszalski to ten ,który tal gorąco lobbował za bezmyślnym rozszerzeniem strefy płatnego parkowania i wielomilionowymi wydatkami na parkomaty i oznakowanie ?

Wszyscy razem tym pomysłem pokazaliście ,że nie macie pojęcia o rozwiązaniu problemów z parkowaniem w Krakowie i nigdy nie powinniście dostać się do parlamentu .

Właśnie tacy ,hasełkowi karierowicze ,którzy szukają sposobu na wygodne ustawienie się w życiu i zdobycie wpływów dla siebie nigdy nie powinni zostać wybrani na reprezentantów obywateli we władzach państwa.

odpowiedzi (0)

skomentuj