Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

WIGOR to wiedza, integracja, godność, opieka i...

WIGOR to wiedza, integracja, godność, opieka i rehabilitacja. Wszystko dla seniorów

WIGOR to wiedza, integracja, godność, opieka i rehabilitacja. Wszystko dla seniorów WIGOR to wiedza, integracja, godność, opieka i rehabilitacja. Wszystko dla seniorów

(© Arkadiusz Fularski)

Proszowice. Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli kolejny rok nauki. Wykład inauguracyjny wygłosił prof. dr hab. Kazimierz Wiech z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.
Gościem honorowym seniorów był minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, który przypomniał o realizowanym w kraju rządowym programie Aktywności Społecznej Osób Starszych. W jego ramach państwo co roku będzie przeznaczać 40 mln złotych dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku, klubów seniorów, a także na tworzenie centrów Senior WIGOR.

- WIGOR to skrót od słów: wiedza, integracja, godność, opieka i rehabilitacja. Ale nie ma polityki senioralnej bez łączności i solidarności międzypokoleniowej. Angażujmy młodych ludzi do wolontariatu i pomocy starszym. Pomagamy w Proszowicach stworzyć Klub Malucha i centrum Senior WIGOR. Z pomocą powiatu chcielibyśmy utworzyć Powiatowe Centrum Aktywności Senioralnej do opieki nad osobami starszymi - mówił minister.

Miłym akcentem uroczystości było wręczenie przez ministra dyplomu uznania dla Aleksandry Polak -Bieniady (na zdjęciu) za wieloletnią pracę społeczną.
5

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

PSL-dziady

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

byniu (gość)  •

Kosiniak Kamisz...Amisz) stworzy za czyje pieniądze....sam przyjechał???? a gdzie ma muszkietera Petru..?przecież ostatnio jak bracia syjamscy..)))))

odpowiedzi (0)

skomentuj

Gawel

+15 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

lewaG (gość)  •

Co Gawel z Palecznicy juz dzownil do redakcji zeby usuwali komenatrze o PSL?!?!?!? To jest wlasnie wolnosc slowa , nie mozna skrytykowac ze wiejski aktywista naczelny soltys Palecznicy zarabia tyle ile prezydent duzego maista?!!!! Hanba!!!!!!!!

skomentuj

do lewaG

+14 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jan (gość)  •

Gaweł to podły człowiek qw Pałecznicy zastrasza ludzi z innej opcji politycznej. Gaweł twój czas dobiega końca podły człowieku!!!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

PSL

+14 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jan (gość)  •

Gdzie jest reszta komentarzy TW Młody????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Precz zPezelem

+12 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

władek? a mozę włodek? (gość)  •

Dlaczego pokazujecie peezel ? to jest bardzo niefajna zielona zbiranina ludzi ,dla ktorych najwazniesze są własne brzuszki.

odpowiedzi (0)

skomentuj