Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

7 kandydatów na prokuratora generalnego. Jeden z Krakowa

7 kandydatów na prokuratora generalnego. Jeden z Krakowa

Prokurator Krzysztof Wójcik Prokurator Krzysztof Wójcik

Prokurator Krzysztof Wójcik (© archiwum)

Krajowa Rada Prokuratury opublikowała listę osób kandydujących za jej pośrednictwem na stanowisko prokuratora generalnego. To Andrzej Biernaczyk z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim oraz Andrzej Janecki i Irena Laura Łozowicka, pracownicy Prokuratury Generalnej.
Prok. Biernaczyk kandydował na to stanowisko już w 2010 r. Zapamiętano go m.in. jako tego, który podczas przesłuchania przez Krajową Radę Sądowniczą powiedział, że w prokuraturze wciąż obowiązuje zasada BMW ( bierny, mierny, ale wierny).
Z kolei prok. Andrzejowi Janeckiemu dwukrotnie zablokowano awans na zastępcę PG Andrzeja Seremeta. Za pierwszym razem zrobiła to KRP, a za drugim były prezydent Bronisław Komorowski. Jedyna kobieta wśród kandydatów na szefa prokuratorów wcześniej pracowała w Prokuraturze Apelacyjnej w Łodzi.

Wcześniej "swoich" kandydatów na PG ogłosiła Krajowa Rada Sądownictwa. Są to: Robert Hernand, Krzysztof Karsznicki, Dariusz Korneluk i Krzysztof Wójcik z Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie, który kierował m.in. śledztwem w sprawie kradzieży inkunabułów z Biblioteki Jagiellońskiej.

Kadencja obecnego prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta upływa 31 marca 2016 r. Po 9 października KRS przedstawi prezydentowi swój wybór. Będzie to jedna osoba. Drugiego pretendenta wskaże Rada Prokuratorów, po tym jak od 12 do 16 października wysłucha osoby ubiegające się o to stanowisko.

Ostateczny wybór spomiędzy faworytów KRS i KRP należy do prezydenta Andrzeja Dudy, który przed wskazaniem prokuratora generalnego będzie mógł jeszcze spotkać się z oboma kandydatami. Oni zaś przedłożą mu swoich kandydatów na zastępców. Na wszystko jest czas do końca marca.
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

W biały dzień hordy polskich bandytów z instytucji finansowych podległych Komisji Nadzoru Finansoweg

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Halina.Kr. (gość)  •


https://www.facebook.com/Halina.Kr.Poland/

W biały dzień hordy polskich bandytów z instytucji finansowych podległych Komisji Nadzoru Finansowego bezkarnie grabią obywateli Państwa Polskiego z majątku i oszczędności doprowadzając ich bezlitośnie do morza dramatów, chorób, rozbicia rodzin i zniszczenia nadziei na spokojną, radosną starość.

Przyzwolenie osób funkcyjnych Organów Państwa do popełniania przestępstw przez instytucje finansowe podległe Komisji Nadzoru Finansowego jest ZDRADĄ STANU , lekceważeniem Państwa i jego obywateli, pogardą do ustanowionego prawa i patologią przyczyniającą się do destabilizacji oraz moralnego rozkładu Państwa.

"Polskie państwo istnieje tylko teoretycznie" – to słowa byłego ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza. Zdanie to odzwierciedla siłę instytucji Państwa Polskiego. Otrzymane odpowiedzi na moje ostatnie pismo zdają to potwierdzać

odpowiedzi (0)

skomentuj